• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

HAYIRSEVER VATANDAŞ OKUL YAPTIRIYOR

HAYIRSEVER VATANDAŞ OKUL YAPTIRIYOR
Manisa’da yaşayan hayırsever Dr. Ömer Faruk Meriç Ahmet Bedevi Mahallesi’nde 16 derslikli bir okul kazandırıyor.

Hayırsever Dr. Ömer Faruk Meriç, yeni bir okul kazandırıyor. Şehzadeler ilçesinde bulunan Ahmet Bedevi Mahallesi’nde 16 derslik bir okul kazandıran hayırsever Meriç, 5 bin 410 metrekarelik alanda 20 derslik bir okul daha kazandırıyor.  Hayırsever tarafından okul için 500 bin TL bağışlandı. Mevcut okulun hemen yanında yapılan okul inşaatı öncesinde zemin iyileştirme çalışması yapılıyor. Zemin çalışması bittikten sonra okulun inşaatına başlanacak. Mevcut Dr. Ömer Faruk Meriç İlkokulu-Ortaokulu’nda 700 öğrenci eğitim görüyor.  Okul tamamlandığında mahallenin okul problemi çözülmüş olacak. Aynı zamanda Akşemseddin Okulu ve Gazi Okulu’ndaki yığılma da azalacak. 

 

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammed İnan Yamlı, Okul Müdürü Şükrü Cansever, Ahmet Bedevi Mahalle Muhtarı Turan Şahin ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

 

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, “Bu okulumuz 20 derslikli bir okul olacak. Yaklaşık 5,5 dönüm üzerine kurulacak. Buraya ortaokul olarak planladık. Yine bir ilkokulumuz hayırsever olan Dr. Ömer Faruk Meriç tarafından yapılmıştı. Yine aynı hayırseverimiz 500 bin lira bağışta bulundu. Sonra bakanlığımızın ve vekillerimizin desteğiyle burayla ilgili ödeneği çıkardık. Ve okul projemiz geçti. Ödeneğimiz geldi. Zemin iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. 1 hafta iç inde çalışmalar tamamlanacak. Totalde 586 tane kazık çakılıyor zemine.  Yarıdan fazlası tamamlandı. 400 gün içinde okulumuz hazır olacak. Böylece bu mahallemizin okul problemi de tamamen çözülmüş olacak. Hayırseverimize Şehzadeler ilçemize, Manisa’ya kazandırdığı okullar için teşekkür ediyoruz. Hayırseverimizin bağışı noktasında hem okul müdürümüz, hem de mahalle muhtarımızın çok büyük katkıları oldu. Şube Müdürümüz de olayı yakın takip ederek, bu aşamaya gelmesini sağladı” dedi.

 

Bu haber 499 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
ÇOK OKUNAN HABERLER
RÖPORTAJLAR
SON DAKİKA
PUAN DURUMU