• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

VALİ DENİZ ÇALIŞAN GAZETECİLERİ KUTLADI

VALİ DENİZ ÇALIŞAN GAZETECİLERİ KUTLADI
Manisa Valisi Ahmet Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını Giritligil Otel’de ağırladı.

Haber: Nezih VAROL

‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını Giritligil Otel’de ağırlayan Vali Ahmet Deniz, düzenlenen kahvaltı programının ardından bir konuşma yaparak gazetecileri kutladı ve birer kitap hediye etti. Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan da Vali Ahmet Deniz’e gerçekleştirilen program için teşekkür etti. Yaptığı konuşmasında basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu söyleyen Vali Deniz, sözlerine şöyle devam etti: “Geçmişe bakıldığında basının ne kadar önemli görevler üstlendiğini görüyoruz. Demokrasilerde vazgeçilmez unsur farklı düşünceler olacak, farklı fikirler olacak, eleştiri olacak, bunu yaparken de elbette ki ilkeler çerçevesinde yapacağız. Bizler şehri yönetirken hep beraber yöneteceğiz. Özellikle çağımızda enformasyon, bilgi akışı, doğru bilgi akışı çok önemli. Arkadaşlarımız gazeteleri tarıyorlar, aktarılması gerekenleri mutlaka bana aktarıyorlar. Sizlerden gelen her bilgiyi değerlendiriyoruz. Yapılması gereken bir şey varsa yapıyoruz. Aslında bizim işimizi kolaylaştırıyorsunuz”.

“HOŞGÖRÜYÜ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ”

Manisa’nın ve ülkemizin çok güzel olduğunu belirten Vali Ahmet Deniz, “Anadolu’nun coğrafi konum açısından, jeopolitik konum açısından zor bir coğrafya, sıkıntılı bir coğrafya olmasına rağmen, bin yıldır bu coğrafyada her ne kadar saldırılar olursa olsun, tehditlerde olursa olsun bunlar biter mi bitmez ama buradan güç alacağız. Her zaman söylüyoruz Anadolu kültürü başka bir şey. Anadolu insanın irfanı başka bir şey. Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaş Veli’nin, ozan erenlerinin kültürü bizim Anadolu kültürümüzde var. Bizim tek yapmamız gereken hoşgörüyü, yardımlaşmayı, saygıyı yaygınlaştırmaktır. Farklı düşünceler var. Hepimiz aynı düşünceler sahip olursak burada hepimize gerek yok, bir kişi olsun yeter” dedi.

“EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRACAĞIZ”

Manisa iyi olan her konuda ilk 10 içinde yer aldığını aktaran Vali Deniz, birçok konuda ilk sırada, ikinci sırada da yer aldığının altını çizdi. Manisa’nın Türkiye’nin gözbebeği bir sanayiye sahip olduğunu belirten Vali Deniz, ancak eğitimde istenen seviyede olmadığını ifade etti. Eğitimde başarı olmadan düzlüğe çıkılamayacağını kaydeden Vali Deniz, “Hep beraber buna destek vereceğiz. Türkiye’de birçok alanda güzel gelişmeler oldu. Ama eğitimde istenen seviyede değiliz.  Eğitimde başarıyı yukarılara çekmeliyiz. Bunu hep birlikte başarmalıyız” dedi. Manisa’da eğitimde başarıyı yükseltmek ve kitap okumayı artırmak amacıyla 2019 yılını ‘Eğitim ve Okuma Yılı’ ilan edeceğini vurgulayan Vali Deniz,  sözlerini şöyle sürdürdü: “Manisamızda her yerde çocuklarımız oksun, büyüklerimiz okusun. Türkiye’nin temel problemine buradan bir ışık tutalım, buradan bir mum yakalım. Okuyalım, okutalım. Okuma kampanyalarına her türlü desteği veriyorsunuz ama daha fazla destek istiyoruz”.

“TURİZMİ GELİŞTİRECEĞİZ”

Turizmde önemli çalışmaların olacağını belirten Vali Deniz, Manisa’nın her ilçesinin tarihi, kültürel zenginliklerle dolu olduğunu kaydederek, bunlardan katma değer oluşturmaları gerektiğini söyledi. Vali Deniz, programın sonunda gazetecilere kitap hediye etti. Giritligil Hotel’de düzenlenen programa Vali Deniz’in yanı sıra Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Yusuf Kahraman, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, DGYD Başkanı Hakan Özen, Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şehriban Yıldırım, gazeteciler ve köşe yazarları katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 247 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
ÇOK OKUNAN HABERLER
RÖPORTAJLAR
SON DAKİKA
PUAN DURUMU