• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

“CUMHUR İTTİFAKININ EYT’LİLERDEN ÖDÜ KOPUYOR”

“CUMHUR İTTİFAKININ EYT’LİLERDEN ÖDÜ KOPUYOR”
Manisa İkiz Kuleler BESOT Toplantı Salonunda bir araya gelen yüzlerce EYT’li Manisa’da ses yükseltti.

Kurdukları Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (EYT SYD) aracılığı ile çeşitli illerde toplantılar düzenleyen EYT'li vatandaşlar, uzun bir süredir gündemde olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda, mücadelelerine devam ediyor.  Manisa İkizi Kuleler BESOT Toplantı Salonunda bir araya gelen yüzlerce EYT’li Manisa’da ses yükseltti. Toplantıya; EYT SYD Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı, EYT SYDD Genel Sekreteri Ahmet Çetin, derneğin 22  bölgeden sorumlu Denetim Kurulu Üyesi  Eşref Daşgüleç, EYT Platform Sözcüsü Mehti Bülent Bıkmaz,  Manisa Temsilcisi Abdül Şeker, İzmir Üyelerinden Doğan Türker, CHP İl Başkanı Semih Balaban, DP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Uğur Kıraloğlu ve yüzlerce  EYT’li katıldı.

 

 “EMEKLİ OLABİLMEK İÇİN YARIM ASIRDAN FAZLA BEKLEYECEĞİZ”

EYT’lilerin Manisa buluşmasına katılarak destek veren DP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Uğur Kıraloğlu, “bende bir EYT’liyim. Emekli olabilmek için yarım asırdan fazla bekleyecek olmamız, tam bir utanç tablosu. Dünyanın hiçbir ülkesinde; kocayıncaya kadar, elden ayaktan kesilinceye kadar çalışmak yok. Bir tek Türkiye’de var. 5 bin, 7 bin, 10 bin günü olup ta, yaşa takıldığından dolayı hala çalışmak zorunda olan vatandaşlarımız var. Bir insan 50 yaşından sonra zaten enerjisinin tükenmesi nedeniyle verimli olamaz. Zihin aşırı yorgunluk ve çalışmaktan dolayı hata yapmaya meyillidir. Oysa çalışanı enerjisi tükenmeden ve zihinsel algıları yavaşlamadan emekli edip, yerine taze beyin ve vücutları getirmek lazım” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI HİÇBİR EYT’LİNİN OYUNU ALAMAYACAK”

Cumhur İttifakı’nın hiçbir EYT’liden oy alamayacağını ifade eden Uğur Kıraloğlu, “Bu insanlar yani emeklilikte yaşa takılanlar 1999 yılından beri mücadele ediyor. Ak Parti, MHP söz verdi. Aralarında ittifak yaptıktan sonra ikisi de çark etti. EYT’li kardeşlerimiz şimdi çaresiz bir şekilde, hükümetten gelecek iyi haberi bekliyor. Ancak hükümet bu gidişle EYT’lilerin hakkını vermeyecek, bu kesin ve net. Ama hükümet şunu henüz anlamadı. 31 Mart yerel seçimlerinde, muhtemel bir erken genel seçimde veya milletvekilliği seçimlerinde hiçbir EYT’liden oy alamayacak. Türkiye’de milyonlarca EYT’li var. Bu milyonlarca kişinin oyunu kaybetmek anlamına geliyor. Ak Parti ve MHP; ya verdikleri sözü tutacak, ya da sandıkta milyonlarca EYT’linin oyunu alamayacak” ifadelerine yer verdi.

“SONUNA KADAR EYT’Lİ KARDEŞLERİMİN YANINDAYIM”

Uğur Kıraloğlu, “Ben bir belediye başkan adayıyım. Genel siyaset yapmak istemiyorum. Ama bende bir EYT’li olduğum için, bu emekçi, mücadeleci kardeşlerimi destekliyorum. Ben ve etrafımdaki birçok kişi emeklilikte yaşa takıldı. Dolayısı ile Milyonlarca EYT’linin yaşadığı duyguyu, endişeyi ve bekleyişi çok iyi biliyorum. Sonuna kadar EYT’li kardeşlerimin yanındayım. Elimden geldiğince ve vaktimin yettiğince onları desteklemeye devam edeceğim” diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI; EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN KARDEŞLERİMİZDEN ÖDÜ KOPUYOR

İktidar Partisi ve  ittifak ortağının; emeklilikte yaşa takılanlardan korktuğunu iddia eden Uğur Kıraloğlu, “Bugün Manisa’da bir EYT buluşması yapıldı, davet ettiler, hiç düşünmeden geldik.  Ancak gördük ki; iktidar partisi kanadı ve ittifak ortakları EYT’li kardeşlerimize sahip çıkmadıkları gibi, basında haberlerinin çıkmasını bile engelliyor. Demek ki İktidar partisi milyonlarca EYT’liyi Kale almıyor görüntüsü verse de, gerçek çok başka. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Devlet Bahçeli, kısacası Cumhur İttifakının; emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizden ödü kopuyor.  EYT’lilerin haberlerinin yayınlanması yasaklandı. AA ve İHA’nın EYT haberlerini servis etmeleri yasaklandı.  Televizyon kuruluşları ve gazetelere EYT yasağı getirildi. EYT’lileri kale almayan bir hükümet, niye EYT haberlerine yasak getirsin ki? Milletin aklıyla dalga geçmesinler. Hükümet EYT oluşumundan düpe düz korkuyor. EYT’lilerin oy potansiyelinden ve sivil örgütlenme gücünden korkuyor. Güneş balçıkla sıvanmaz. Tüm gerçekler gün gibi ortada. Şahsım ve Demokrat Parti olarak sonuna kadar EYT’li kardeşlerimizin haklı mücadelesinin yanındayız” görüşlerine yer verdi.  

 

Bu haber 237 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ