• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

TÜRKİYE’Yİ ORTAK PAYDADA BULUŞTURACAKLAR

TÜRKİYE’Yİ ORTAK PAYDADA BULUŞTURACAKLAR
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın da katıldığı toplantı ile Manisa Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı.

Haber: Nezih VAROL

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, yerel seçim çalışmaları kapsamında dün geldiği Manisa’da bugün de vatandaşlarla kucaklaştı. Öğleden sonra önce 8 Havuzu’nun bulunduğu meydan partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen Gültekin Uysal, daha sonra Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. Uysal, buarada yaptığı konuşmasında yerel seçimlere ve ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu, geçim derdinde olan vatandaşın gereken seçim atmosferini yaşanmadığını dile getirdi. İktidarı ekonomi üzerinden eleştiren Gültekin Uysal, enflasyon ve işsizlik oranlarının giderek arttığını söyledi. İktidar tarafından başlatılan ekonomi programlarının hedefine ulaşmadığının altını çizen Uysal,  “Türkiye İstatistik Kurumu’nu illüzyon kurumu haline getirildi, enflasyon rakamlarıyla oynandığı yönünde ciddi soru işaretleri var, siyaseti iki kutupluluğa sıkıştırarak iktidarı ve muhalefetiyle kar ettiklerini zannediyorlar. Tüm bunların karşısına Türkiye’yi en geniş ortak paydada buluşturacak bir anlayışla çıkacağız, yerel seçimlerde gücümüzü ortaya koyacağız, Çünkü, toplumdaki tüm sosyal kesimlerin geleceğinden endişe duyduğu bir Türkiye’de yaşıyoruz”  dedi.

 

 “YENİ BİR TÜRKİYE HAYALİYLE BULUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Türkiye’nin üreten, istihdam yaratan ülke olmaktan uzaklaştığını söyleyen Gültekin Uysal, yeniden üreten ve istihdam  sağlayan bir  ülke haline gelinmesi gerektiğini ifade ederek şunları söyledi: “Arada sıkışmış insanlarımızı yeni bir Türkiye hayaliyle buluşturmak istiyoruz. Siyasi zihniyetimiz ortadadır. Kendilerini bugün iktidara alternatif diye sunanların şu çerçevenin dışına çıkma mecburiyeti olduğunu açık yüreklilikle söylemek isterim. Talancılar gitsin de biz gelelim, onların usulleriyle iş görelim mantığının Türkiye’ye bir faydasının olmadığına inanıyoruz. Seçim yorgunluğu var. Bu seçimde de iktidar partisinin aday belirleme süreçlerini dikkatle izliyoruz, ‘Odunu koysam odunu kazandırırım’ mantığıyla milletin duygularını kötüye kullandığı kanaatindeyim. İktidar partisi toplumun benimseyebileceği adaylar ortaya koymakta yetersiz. Bu sadece iktidar partisinde değil muhalefette de var”. Uysal, konuşmasının ardından Büyükşehir ve ilçe adaylarını da tek tek kutladı. Adaylar şöyle: Manisa Büyükşehir Şule Tunalı, Şehzadeler Uğur Kıraloğlu, Yunusemre İsmail Taşkıran, Ahmetli Refik Koray, Alaşehir Azim Kökten.

  

 

Bu haber 114 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ