• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MHP MECLİS GRUBUNA ANLAMI ZİYARET

MHP MECLİS GRUBUNA ANLAMI ZİYARET
Almanya ve Fransa Türk Federasyonları TBMM’de MHP meclis grubunu ziyaret ettiler. Türk federasyonlarını grup başkanvekilleri Erkan Akçay ve Muhammed Levent Bülbül misafir etti.

Kültür gezileri kapsamında Türkiye’de bulunan Almaya ve Fransa Türk Federasyonları Ankara programları kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi meclis grubunu ziyaret etti. Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Muhammed Levent Bülbül’ün kabul ettiği heyetler MHP’nin meclis çalışmalarına ilişkin eğitim aldı.

 

Grup Başkanvekili Erkan Akçay ziyaretlerde yaptığı konuşmada Türk Federasyonlarının bulundukları ülkelerde varlıklarının Türkiye için çok önemli olduğuna dikkat çekti. Akçay “Sizlerin bulunduğunuz ülkelerde Türk kimliğini, Türk kültürünü koruyarak, hukuki ve meşru araç ve yöntemlerle sosyal, siyasi ve ekonomik hayatta yer almaları önemlidir. Bu anlamda belirtmek isterim ki biz Türk diasporası tabirini kabul etmiyoruz. Bizim için sizler Avrupa Türklüğü’sünüz.” dedi.

 

“TÜRKİYE’MİZİN GÜÇLÜ OLMASI HEPİMİZ İÇİN GEREKLİDİR, ÖNEMLİDİR”

 

Erkan Akçay konuşmasında devletsiz toplumların yaşadığı baskı ve sorunlara dikkat çekerek “Türkiye’mizin büyük ve güçlü olması hepimizin varlığı için teminattır. Büyük Türkiye Cumhuriyeti yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın milli kültür ve kimlikleriyle yaşamlarını sürdürmelerinin teminatıdır. Bu nedenle ülkemize sahip çıkacağız, devletimizi güçlü kılacağız, milletimizin birlik ve beraberliğini koruyacağız” dedi.

 

TÜRKÇE EĞİTİM VURGUSU

 

Federasyondan gelen misafirlerin Türkçe eğitiminde karşılaştıkları sorunları dile getirmeleri üzerine Akçay vatandaşlarımızın Türkçe öğrenimleri istikametinde Dışişleri Bakanlığının yürüttüğü çalışmalara dikkat çekti. Akçay “Biz de bu konuları yakından takip ediyoruz. Dil bir milletin kültürüdür, kimliğidir. Dil coğrafyaları aşan, millet fertleri arasında kültürel bir bağdır. Avrupa Türklüğü ile anavatan Türkiye arasında Türkçe üzerinden kurduğumuz bağı koruyacağız, güçlendireceğiz" dedi.

 

“FRANSA TÜRKİYE’DE İŞGAL VE KATLİAMLAR YAPTI”

 

Konuşmasında son günlerde İtalya ve Fransa’da sözde Ermeni soykırımı iddialarına ilişkin gelişmeleri eleştiren Akçay “Fransa tarihi katliam ve soykırımlarla dolu bir ülkedir. Afrika ülkelerinde, Vietnam’da yaptıkları bir tarafa, bilhassa Türkiye’de, Gaziantep’te, Şanlıurfa’da, Kahramanmaraş’ta işgal ile birlikte katliamlar yapan bir ülkedir. Fransa her şeyden önce bu kanlı tarihinin hesabını vermelidir.”

 

Bu haber 273 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ