• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

BERAT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN

BERAT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
Manisa Valisi Ahmet Deniz başta olmak üzere protokol üyeleri tüm vatandaşların, af ve merhametin dilendiği Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ni kutladı.

MANİSA VALİSİ AHMET DENİZ: “Sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, af ve merhametin dilendiği, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran, bize Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandiline bu yılda erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Mübarek üç aylar içerisinde yer alan bu günde; milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandilini en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, mutluluk, sağlık ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum”. 

 

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN: “Türkçesi, temize çıkma, aklanma anlamına gelen ve 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne ulaşmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Tövbe kapılarının ardına kadar açık olduğu ve inananların günahlarından arınmasına vesile olacak mübarek Berat Kandili’nde öncelikle yapacağınız ibadetlerin Allah katında kabul olmasını diliyorum. Bu mübarek gün ve geceler, aynı zamanda bizlerin özeleştiri yapma, dargınlıklarımıza son verme ve yüce Allah’a yakınlaşmamız adına önemli bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli, küskünlük ve dargınlıklara son vermeli, büyüklerimize ziyareti ihmal etmememiz gerektiğini düşünüyorum. Bu duygularla tüm hemşehrilerimin mübarek Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gün ve geceleri salih amellerle ihya ederek Hak katında cümlemizin beraatine vesile olmasını niyaz ediyorum. Yine bu mübarek günler hürmetine vatanımızı, milletimizi ve İslam alemini ilahi rahmet ve bereketlere nail kılmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Dualarınızda yer bulmak temennisiyle hayırlı kandiller diliyorum”.

 

AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE MANİSA MİLLETVEKİLİ MURAT BAYBATUR: “İlahi rahmetin, bereketin dolup taştığı, gönüllerin huzurla dolduğu kandil geceleri; iman, ibadet ve düşünce bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi manen planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için şüphesiz büyük bir fırsattır. Kur'an aylarında olan Berat Kandili, üç ayların sonuncusu Ramazan-ı Şerif'e yaklaştığımızın habercisi ve müjdesidir. Sevgili Peygamberimiz bu gece için “…Allah Teâlâ bu gece güneş doğuncaya kadar, dünyaya rahmetle tecelli ederek şöyle buyurur: Yok mudur bağışlanmak isteyen, bağışlayayım? Yok mudur rızık isteyen, rızık vereyim? Yok mudur dert ve musibete yakalanan, şifa vereyim? Daha neler dilekleri varsa istesinler vereyim” buyurmuştur. Unutmayalım ki tövbe, kendini bilme ve bulmanın, gönlü arındırmanın en güzel yoludur. Yüce Allah’ın sonsuz bir lütufla bereket ve şifa kapılarını ardına kadar açtığı bu gecede; manevi dünyamızı yeniden imar edip güzelleştirmek, yapmış olduğumuz yanlışlardan dönmek, Yüce Allah’ın af ve mağfiretine mazhar olabilmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı bu mübarek gece vesilesiyle Manisalı hemşehrilerimin ve İslam âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor; bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum”.

 

YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET ÇERÇİ: “Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan ayına ulaşmamıza vesile olan son kandil gecesi Berat Kandilidir. Ramazan ayının müjdecisi olan ve Şaban ayının ortasında idrak edilen bu mübarek gecede kullar arınır ve bağışlanır. Bu gece, diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Öyleyse bu mübarek gecede günahlarımız için af dileyelim, Allah’ın sonsuz merhametine sığınalım. Yüce Rabbim bize sağ salim Ramazan ayına ermeyi nasip etsin. Bu vesile ile tüm İslam aleminin, milletimizin ve Manisalı hemşehrilerimin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum”.

 

ŞEHZADELER BELEDİYE BAŞKANI ÖMER FARUK ÇELİK: “Berat gecesi Hakkın yanında yer alarak, ruhumuza ağır gelen her sıkıntıdan, hatadan, kötülüklerden ve belalardan kurtuluş gecemiz olsun. Rahmet ayı Ramazana hazırlayan kutlu bir kurtuluş gecesini daha idrak ediyoruz, bizi bu günlere eriştiren Rabbimize şükürler olsun. Berat Kandili, Allah’a dost olma, onun yanında yer alma, iyiye ve güzele giden yolları arama, bizi tüketen, esir eden kötülüklerden, hırs ve tutkulardan, bitmek bilmeyen heves ve arzulardan, kardeşliğimizi zedeleyen bencilliklerden kurtularak özgürleştiğimiz, vicdan muhasebesi yaparak tövbelerimizle kurtuluşa eriştiğimiz gecemiz olsun. Berat Kandili, Efendimiz sevgili Peygamberimiz (SAV) in; ‘Bu gece yüce Allah’ım, güneş battıktan ta fecre kadar dünyaya rahmetiyle tecelli ederek, ‘bağışlanmak isteyen yok mu, bağışlayayım. Rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. Belaya duçar olan yok mu, ona afiyet vereyim’ diye buyurduğunu bize müjdelediği gecedir. Bu gecemiz, Allah’a dost olduğumuz, Hakkın yanında yer alarak, ruhumuza ağır gelen her sıkıntıdan, hatadan, kötülüklerden ve belalardan kurtuluş gecemiz olsun. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin, aziz milletimin ve İslam âleminin Berat Kandilini’ kutlar, kandilin âlemi İslam’a ve dünyaya barış, huzur ve kurtuluş getirmesini dilerim”.

Bu haber 283 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ