• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

MANİSA PROTOKOLÜNDEN 15 TEMMUZ MESAJLARI

MANİSA PROTOKOLÜNDEN 15 TEMMUZ MESAJLARI

AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU: Laik Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen FETÖ terör örgütünün hayata geçirdiği darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçti.

Hain darbeciler tarafından katledilen, şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği laik cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmak adına darbeye karşı en kararlı duruş sergileyen başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere TBMM çatısı altındaki tüm siyasi partilerin gösterdiği ortak tavır ve özellikle halkımızın olağanüstü desteği darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük paya sahiptir.

Bu ulusal dik duruş, cumhuriyete ve demokrasiye olan inancımızı daha da artırmıştır.

Diğer darbelerin arkasındaki güçler, kirli ilişkiler kısa zamanda ortaya çıkarılırken, 15 Temmuz darbe girişiminin karanlık yönleri üç yıldır hala aydınlatılamamıştır. 

Meclis çatısı altında darbenin aydınlatılmasına yönelik tüm girişimlerimiz, AKP ve MHP eliyle reddedilmiştir. Mevcut iktidarın darbenin araştırılmasını, arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılmasını istememesini anlamak mümkün değildir. 

15 Temmuz darbesini araştırmak için kurulan Meclis araştırma komisyonu başkanlığına fetö hayranı bir milletvekilinin getirilmesi gerçeklerin açığa çıkmasının nasıl engellendiğini gözler önüne sermiştir. 

Toplum bu konuda AKP’nin samimi olmadığına inanmaktadır. 

AKP iktidarının, darbenin karanlık senaryosunun neresinde yer aldığı kuşkusu hala ortadan kalkmamıştır. 

Askeri okul öğrencileri, erler ve daha bir çok masum insan darbecilikten yargılanırken, KHK ile işlerinden atılırken, daha düne kadar fetö savunuculuğu yapanların, bugün fetö düşmanı gibi görünüp, siyasi iktidarın başının üzerinde yer alıp korunup, kollanıp, makam mevkiler verilmesi, darbe girişiminin üzerindeki şaibelerin devam etmesine neden olmaktadır. 

FETÖ terör örgütüne darbe yapacak cesareti, yıllarca destek veren başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP yöneticileri, Bakanları, Milletvekilleri ve teşkilatları vermiştir.  

Devletin tüm olanakları, tüm birimleri, en mahrem mevkiler, AKP iktidarı eliyle fetö’ye teslim edilmiştir. 

Eğer darbeciler yargılanırken, darbecileri devletin en üst makamlarına taşıyan, TSK’ın kilit noktalarına yerleştiren siyasiler yargılanmıyorsa burada bir eksiklik vardır. Adalet önünde darbenin hesabı sorulacaksa, sorumlu olan herkesten Sorulmalıdır.   

Unutulmasın ki;

Çatısı altında Anayasaya bağlılık ve korumaya yemin ettiğimiz laik, demokratik sosyal hukuk devleti, bütün sorunlarımızın çözüm adresi yüce Meclistir. Yani parlamenter demokrasinin beşiği Türkiye Büyük Millet Meclisidir. 

15 Temmuz darbesinin aydınlatacak gerçekleri gözler önüne serip, siyasi ayağını ortaya çıkaracak olan yine Meclis’tir. 

Darbelere karşı durabilmek için ortak değerlerimize, demokratik laik cumhuriyete ve sosyal hukuk devletine, parlamenter demokrasiye sıkı sıkı sarılmamız gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ilelebet yaşayacak ve bu karanlık terör örgütlerine hiçbir zaman teslim olmayacaktır.

Nereden gelirse gelsin her türlü darbeye ve teröre karşı olduğumu belirtiyor, 15 Temmuz’un gizli kalmış gerçeklerinin en kısa zamanda açığa çıkarılmasını diliyorum.

 

ÖMER FARUK ÇELİK: Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 3. yılı nedeniyle yayınladığı mesajda “Türk milleti 15 Temmuz’da yeniden bir kurtuluş destanı yazmıştır” dedi.

 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, hain FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihinde yaptığı hain darbe kalkışmasının milletin iradesiyle akamete uğratmasının ardından TBMM’de kabul edilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 3. yılı nedeni ile bir mesaj yayımladı.  15 Temmuz darbe kalkışmasının Türkiye tarihinin en hain saldırısı olduğunu ifade eden Başkan Çelik “15 Temmuz 2016 akşamı Türkiye, tarihinin en alçak, en çirkin, en büyük saldırısına uğradı. FETÖ’nün teröristleri, Anadolu’da bin yılda görmediğimiz vatan hainliğini sergilediler. Milletin tanklarını, silahlarını millete çevirdiler. İnsanları kurşun yağmuruna tuttular, sivil katliam yaptılar. Meclisi bombaladılar, köprüleri kapattılar. Cumhurbaşkanını öldürmeye teşebbüs ettiler. Bu aslında bir darbe girişimi değildi. Mısır’da Libya’da oynanan oyunları bu ülkede uygulayacaklar,  hükümeti devirecekler, sokakları kan gölüne çevirecekler, iç savaş çıkaracaklar dış müdahale ile Türkiye’yi Endülüs gibi Anadolu’dan sileceklerdi. Milletimizin yüz yıllık birikimini, yüz yıllık geleceğini çalacaklardı” dedi.

 

“DOSTA DÜŞMANA GÖSTERDİK”

Türk milletinin o gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile bir destan yazdığını belirten Başkan Çelik “Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla el ele meydanlara akın eden, kahraman milletimizin direnmesiyle, yeni bir Kurtuluş Savaşı destanı yazıldı. O kahramanlar, tarihin akışını değiştirdi.” şeklinde konuştu. Başkan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü; “Şu asla unutulmamalıdır ki, biz millet olarak 15 Temmuz gecesi ölümü öldürmeyi öğrendik. Bağımsızlığımızdan birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeyeceğimizi dosta düşmana gösterdik. Ne yaparlarsa yapsınlar bu ülkede, kıyamete kadar camilerimizden Kur’an, minarelerimizden ezan sesini duyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve milletimizin bekası için canlarını hiçe sayarak şehadete eren şehitlerimizi, gazilerimizi ve cümle vatanseverleri minnet ve şükranla anıyorum. Aziz milletimin 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum”

MEHMET ÇERÇİ: Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda; “Bu ülkede bir daha milletin iradesine kasteden sapkın zihniyetler olmayacaktır. Ülkemizin bölünmesine ve parçalanmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

 

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün önemine dikkat çeken Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 3 yıl önce Türk Milletinin tek yürek olarak hainlere, darbecilere fırsat vermediğine dikkat çekti. Manisalı vatandaşları Milli Birlik Günü etkinliklerine davet eden Başkan Çerçi yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “3 yıl önce 15 Temmuz günü, kökü dışarıda bir takım yabancı istihbarat örgütleriyle bağlantılı ve devletimizin içerisine sızmış sapkın çeteler darbe yapmaya kalkıştı. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımızı alanlara davet etmesi üzerine on milyonlar sokağa döküldü. Türk Milleti kıyama kalktı ve darbecileri bastırdı. Maalesef o gün 248 şehit verdik ve 2 bin 196 vatandaşımız da gazi oldu. Milletin iradesini, milletin temsilcilerini yok etmeye çalışan, devlete ait uçaklarla milleti, devletin kurumlarını, kamu binalarını bombalayan bu alçaklar içimizden çıktı. Yurt dışında bazı gizli şebekelerle irtibatlı olan bu hainler millet tarafından o gün bertaraf edildi. İnşallah bu ülkede bir daha milletin iradesine kasteden sapkın zihniyetler olmayacak. Millet ve devlet olarak bunun üstesinden gelmeyi bildik. Bundan sonra da devletin içerisinde bu tarz yapılar yer bulamayacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde o gün bu sapkın zihniyeti nasıl yok ettiysek, bundan sonra da ülkemize kasteden her türlü terör odakları yok edilecektir. Ülkemizin bölünmesine ve parçalanmasına izin vermeyeceğiz. Bu yıl da, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde meydanlarda olacağız. O günü hatırlayacağız. Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde nice yıllara umutla bakacağız. Milli irademizi ve egemenliğimizi kimseye teslim etmeyeceğiz. Devletimiz ilelebet var olsun.”

 

MURAT BAYBATUR: AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “15 Temmuz, aziz milletimizin geçmişinden aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdüreceğinin resmidir” dedi.

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 15 Temmuz’un varlığına, istiklaline ve istikbaline darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden Türk Milletinin, vatan ve bağımsızlık aşkıyla verdiği, devletine, demokrasisine, egemenliğine canı pahasına sahip çıkarak tarihe altın harflerle nakşettiği destansı mücadelenin tarihi olduğunu ifade eden Baybatur, mesajında şunları kaydetti:

“Ordumuzun şanlı üniforması içine saklanmış FETÖ terör örgütü mensubu vatan hainlerinin seçilmiş hükümetimize ve anayasal düzenimize karşı gerçekleştirdiği kanlı darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, hükümetimizin kararlı duruşu, tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletimizin demokrasimize ve hukukuna sahip çıkışı, vatanperver asker ve polisimizin şanlı direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir. O karanlık gecede, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle milli ve manevi değerlerine yaslanarak tek vücut olan kahraman milletimiz dâhili ve harici bedhahlara geçit vermemiş, şanlı tarihine yeni bir destan ve onur sayfası eklemiştir. 15 Temmuz gecesinin o zifiri karanlığında kahraman milletimizin kurtardığı sadece aziz vatanı değil, aynı zamanda şeref, haysiyet ve izzeti olmuştur. Çanakkale ve Kurutuluş Savaşı'nda bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyecek kadar bağımsızlık karakteri olan, vatan aşığı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere, helikopter ve uçaklardan atılan bombalara göğsünü siper ederek bir kez daha tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Kurulduğu günden itibaren daima büyüyen gelişen ve dünyanın önde gelen devletleri arasındaki müstesna  yerini alan ülkemiz, 2023 hedeflerine doğru emin ve kararlı adımlarla yürümektedir. Bizi hedeflerimizden alıkoymak,  milli birlik ve beraberliğimizi yıkmak, demokrasimizi yok etmek isteyen şer odakları her zaman olacaktır. Ancak şanlı tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu olan aziz milletimiz, ülkemizin güvenliğine, birlik ve beraberliğine, milli iradesine yönelik her türlü girişime dün olduğu gibi, bugün ve yarın da asla izin vermeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle milli değerlerimizi muhafaza uğruna hayatlarını feda eden 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferi şehitlerimize ve bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.”

 

Bu haber 138 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ