• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

SETENAY’IN İZLERİ KOİ KAFE’DE YAŞAYACAK

SETENAY’IN İZLERİ KOİ KAFE’DE YAŞAYACAK
Manisa’nın değişen ve gelişen gözde yerleşim bölgelerinden Uncubozköy’ün son kıraathanesi Setenay anılarına sahip çıkarak bundan sonra KOİ Kafe olarak hizmet vermeye devam edecek.

Haber: Nezih VAROL

Manisa’nın değişen ve gelişen gözde yerleşim bölgelerinden Uncubozköy bu özelliğine uygun olarak kültürel ve geleneksel mirasını da geçmişten bugüne taşıyor, dün ile bugünü harmanlayarak doğasından, değerlerinden, anılarından kopmadan modern yaşama uyum sağlıyor. Uncubozköy’ün en eski ve son kıraathanesi Setenay da geçmişine ve anılarına sahip çıkarak bundan sonra KOİ Kafe adı altında hizmet verecek. Uncubozköylülerin yakından tanıdığı mahallenin sevilen siması işletme sahibi Yüksel Nida ise aldığı bu kararın hala muhasebesini yapıyor. Setenay’da çok dostluklar, arkadaşlıklar biriktirdiğini, her biri birbirinden değerli binlerce güzel anısı olduğunu ifade eden Yüksel Nida, Uncubozköy’ün ruhuna ve ihtiyaçlarına uygun yeni bir tarz oluşturmak zorunda kaldığı için bu adımı attığını söyledi. Nida, kıraathanenin müdavimlerini unutmadığını, KOİ Kafe’nin kapılarının onlara her zaman açık olduğunu, günün her saatinde gelerek sıcak çaylarını yudumlayacakları masalarının onları beklediğini belirtti.

KOİ EFSANESİ

KOİ Kafe’nin adı bir Çin mitolojisine dayanıyor. Efsaneye göre renkleri ve zarafetiyle göz kamaştıran koi balığı Yangtze nehrinde çok güçlü akıntılara karşı yüzerek şelaleleri aşıp nehrin kaynağına ulaşmayı başarmış ve orada bir ejderhaya dönüşmüş. Bu dönüşüm onun cesaretinin ve azminin ilahi bir ödülü olmuş... Aslında Setenay’dan KOİ Kafe’ye uzanan süreçte mekana bu adın neden verildiği de anlaşılıyor. KOİ Kafe hizmet vermeye yeni başladı, resmi açılışı da önümüzdeki haftalarda geniş bir katılımla gerçekleşecek. Fırın, pastane, cafe, dinlence yeri gibi bir çok ihtiyaca cevap verecek olan KOİ Kafe’de ne ararsanız var, bulacaklarınızı şöyle sayabiliriz; Kahvaltılıklar hızlı, lüks, serpme adı altında üç bölümden oluşuyor, omlet, menemen ve yumurta çeşitleri oldukça fazla, tereyağ, bal, kaymak, zeytin, peynir ve reçel çeşitleri, patates kızartması, çemen, sigara böreği, salam, sosis, simit ve limitsiz çay menünün olmazsa olmazları. İsteyene çeşitli tostlar, su böreği, hamburger, cheeseburger, sıcak tavuklu sandviç mevcut. Ton balıklı, çıtır tavuklu ve Akdeniz salata mı istediniz? Veya spagetti bolonez, napoliten, penne alfedo, arabiatta mı canınız çekti? Onlar da hazır. Hatta tavuklu ve köfteli wraplar da var. Sıcaklar arasında köri soslu, mantar soslu tavuk, tavuk şinitzel, çıtır tavuk ve ızgara köfte her zaman servis edilmeye hazır. Sıcak veya soğuk içecekleri yazmaya ne yer, ne de zaman var, aklınıza ne gelirse söyleyin gelsin.

 

İşte böyle sınırları zorlayan bir mekan KOİ Kafe. Burada güzel dostluklar kurabilir, içten ve sıcak sohbetler edebilirsiniz. Yüksel Nida, ortağı Özer Uçkuş ve işletme müdürü Cem Buliç sizin memnuniyetiniz için her şeyi düşünmüş... Bekleniyorsunuz...

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 897 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ