• mih sol
  • mih sag
  • GMH

CBÜ’DE İŞ YÖNETİME DÜŞTÜ

CBÜ’DE İŞ YÖNETİME DÜŞTÜ
CBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ek olarak yapılan idari binanın kalan yüzde 95’i, Onkoloji Hastanesi’nin ise yüzde 50’si üniversite yönetimi tarafından kaynak yaratılarak tamamlanacak.

Haber: Nezih VAROL

 

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi’ne ek olarak inşaatına başlanan idari binanın yapımı üstlenici firmanın konkordato ilan etmesi nedeniyle durmuştu. Ana binanın arka tarafında kalan alanda da Manisalı hayırsever işinsanı Dündar Çiloğlu’nun finanse ettiği Onkoloji Hastanesi’nin devam eden inşaat çalışmaları Çiloğlu Ailesi’nin isteği ile sonlandırıldı. Uzun süredir durgunluk gözlenen binaların akıbeti merak konusu olurken aydınlatıcı bilgi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sami İlker’den geldi. Yapımı durdurulan inşaatların bulunduğu alanda inceleme yapan Manisa İnterner Haber muhabirine detaylı bilgi veren İlker her iki binanın da tamamlanacağını söyledi.

“TAMAMLAYACAĞIZ”

CBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sami İlker yüreklere su serpen açıklamasında şu bilgileri verdi: “Hastanemize ek olarak yapılan binanın yüzde 95’i tamamlanmış geriye yüzde 5’lik bir bölüm kalmıştı, geçen yılın Ağustos ayında çalışmalar durdu, çünkü inşaatı yapan firma konkordato ilan etti, her şey yolunda gitseydi bu yılın Temmuz ayında bitmiş olacaktı. Arka tarafta kalan Onkoloji Hastanesi binasına gelince, biliyorsunuz Dündar Çiloğlu’nun desteği ve yardımlarıyla inşaat yapılıyordu, binanın yüzde 50’si tamamlanmıştı, ancak aldığımız duyumlara göre hayırseverimizin ailesi şu ana kadar yapılanın yeterli olduğunu düşünüyormuş. Tabi binalarımız bu haliyle kalmayacak; CBÜ yönetimi olarak ek binanın kalan yüzde 5’i ile Onkoloji Hastanesi’nin kalan yüzde 50’si özkaynaklarla tamamlanacak. Bu binalarımız tamamlanıp hizmete girdiğinde çok daha rahatlamış olacağız”.

 

 

Bu haber 520 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
ÇOK OKUNAN HABERLER
RÖPORTAJLAR
SON DAKİKA
PUAN DURUMU