• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

YELİZ RADYO HİRAŞ’DA

YELİZ RADYO HİRAŞ’DA
Dillerden düşmeyen şarkılarıyla Türk Pop Müziği’nin efsane sanatçıları arasına adını yazdıran Yeliz, Radyo HİRAŞ’ın sevilen programı Hale Devri’nde Hale Taştekin’in konuğu oldu.

Haber: Nezih VAROL

Dillerden düşmeyen şarkıları, sanat dünyasına kattıkları, çok yönlü başarılı kimliği ile Türk Pop Müziği’nin efsane sanatçıları arasına adını yazdıran Yeliz, Radyo HİRAŞ’ın sevilen ve merakla takip edilen programı Hale Devri’nde Hale Taştekin’in konuğu oldu. Radyo HİRAŞ stüdyosuna telefonla  bağlanarak sevilen programcı Hale Taştekin’le içten ve samimi duygularla sohbet eden ünlü sanatçı Yeliz, yaşadıklarına dair paylaşımlarda bulunurken yakın zamanda yapmak istedikleriyle ilgili bilgiler verdi.

HEP GENÇ HEP DİNAMİK

Hale Taştekin’in “Daha önce Manisa’ya geldiniz mi?” sorusuna Yeliz, “Ege bölgesini ve sıcak havayı çok seviyorum, oralar tam bana göre, yıllar önce iki defa Manisa’ya geldim, çok güzel, çok beğendim, sıcak ilişkilerin yaşandığı yerleri çok seviyorum, hala 80’leri izliyorum, eski ilişkiler, komşuluklar çok güzeldi, şanslıyız ki o yılları yaşadık” yanıtını verdi. Yeliz, “Aşk Alfabesi çok başarılı bir çalışma olmuş, klibi de çok hoş, sanırım çok eğlendiniz çekerken” sözleri üzerine de Taştekin’e şu açıklamada bulundu: “Evet, klip çekimi çok keyifli ve eğlenceli geçti, çok güldük, sonunda da rengarenk bir klip oldu. Ancak benim mavi küpelerden oluşan bir kutum vardı, onu klip çektiğimiz yerde unuttum, biraz üzüldüm, artık yenilerini alacağım. Yay burcuyum, ama çok düzenliyimdir, evde 8 kedim var, onlar bile çok terbiyeli ve düzenlidir, eve biri gelse kedi olduğunu bile anlamaz, o derece derli topluyumdur. Kedilerimin adı Bücür, Çapulcu, Ponpon, Mısır, Portokal Kardeşler, Sade, Atarlı, Kadife. Onun dışında çok yürüyüş yaparım, havuza giderim, spor çok önemli, yürüyüş önemli, her yere yürüme giderim, her akşam sokak hayvanlarını beslerim, su ve mama dağıtıyorum, bu da bana bir hareket getiriyor”.

AŞK ALFABESİ

Kendine has ses rengi ile Türk Pop Müziği’nin en etkileyici kadın yorumcularından biri olan Yeliz geçen yıl yayınladığı slow şarkının ardından bu yaz hep bir ağızdan eşlik edilecek Aşk Alfabesi single’ı ile müzikseverlerle buluşacak olmanın heyecanını yaşadığını da söyledi. 1974 yılında Yeşim’in seslendirdiği, 70 ve 80’li yıllarda Türk filmlerinin, günümüzde de gençlik dizilerinin vazgeçilmezlerinden olan Aşk Alfabesi’nin söz ve müziği Şemi Diriker’e ait. Şarkının duygusuna sadık kalınarak yapılan yeni düzenlemesinde ise Serkan Balkan’ın imzası var.

YELİZ’İN YAŞAM ÖYKÜSÜ

12 Aralık 1957 doğumlu Yeliz Eker 1975 senesinde Eurovision Yarışması Türkiye elemelerine Hayalimdeki Adam isimli şarkı ile katılmış ve 2’nci olmuştu. Bir sene sonra 1976 yılında ise Bu Ne Dünya isimli şarkı ile tüm Türkiye’nin gönlünde taht kurmayı başardı. Geçmişten günümüze 45’lik plakları ve albümleri ile Türk Müziği’ne damga vurmayı başaran Yeliz Eker sadece Yeliz ismi ile tanındı. İtalyan Lisesi mezunu olan sanatçı okurken Nilüfer ile arkadaşlığı nedeniyle müziğe adım atar, 1975 yılında katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali’nde ikinci olur ve özellikle Bu Ne Dünya ve Yalan isimli şarkıları o dönemde en fazla satan plaklar arasında yer alır. 70’li yıllarda çıkarmış olduğu 45’likler ile tanınan ünlü isim daha sonra bir çok lp ve albümün altına imzasını atar. Sen Olsan Yeter, Hayalimdeki Adam, Yaşadıkça, Bu Ne Dünya, Şeker Çocuk, Bir Bahar Yağmuru, Oldu Olacak, Kahpe Felek ve Kimbilir 45’liklerini müzik severlerle paylaşır. Yeliz ayrıca Kristal Kadeh, İhtiyar Falcı, Seni Sevmek İbadet, Haklıydın, Seni Düşündüm, Haykırdım Sessizce, Allah Kalbine Göre Versin, Ödül Neredeydin, En İyileriyle Y. ve Gidiyorum isimli LP ve Albümleri ile müzik kariyerini sürdürdü.

 

Bu haber 87 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ