• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Tüm İslam Alemi’nin 11-14 Ağustos tarihlerinde kutlayacağı Kurban Bayramı öncesinde Manisa protokolü üyeleri de bayram mesajı yayınladı.

Haber Merkezi

MANİSA VALİSİ AHMET DENİZ: Saygı ve hoşgörü içerisinde dargınlıkların ve kırgınlıkların sona erdiği, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının güçlendiği  en özel günlerimiz bayramlardır. İnsanları birbirine yakınlaştıran, birlik ve beraberliği sağlayan bu özel günlerde paylaşacağımız kurbanlar ve yapacağımız yardımlar ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğumuzu hissettirecek, yakınlarımıza, kimsesiz ve yaşlılarımıza yapacağımız ziyaretler ile bayram sevincimizi yaşarken bizi biz yapan değerlerin yaşatıldığını da göstereceğiz. Bayram tatili nedeni ile trafiğe çıkacak olan sürücülerimizin trafik kurallarına uyacağına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, acı ve hüzünden uzak bir bayram temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere Manisalı hemşerilerimin ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmayı esas alan nice bayramlar diliyorum.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN: Tüm Manisalıların ve Türk-İslam aleminin bayramını kutlarım. İslam dininin bir vecibesi olan kurban kesmek vazifemizi yerine getireceğimiz mübarek Kurban Bayramı’na kavuşmuş olmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Bu kutsal gün yüce Allah’a yakınlaşmanın yanı sıra Müslümanların birliği ve beraberliğinin pekişmesi açısından da önemli bir fırsattır. İnanıyorum ki, Allah rızası için kesilen kurbanlar birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirecek, yaptığımız ibadetler ve ettiğimiz dualar, bu güzel coğrafyaya huzur ve barış getirecektir. İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı’nda dualarla yapılan ibadetlerin, gerçekleştirilen ziyaretlerin, uzanan yardım ellerinin bizi sımsıkı bir şekilde sardığı ve kardeşliğimizi güçlendirdiği açıktır. Bayramlar vefanın sırrını, hatırlamanın ve sadakatin zenginliğini, tanışmanın ve kaynaşmanın derin anlamını yaşadığımız ve yaşattığımız eşsiz zamanlardır. Bu vesileyle büyüklerimizi ziyaret etmeyi unutmamalı, dargınlık ve kırgınlıkları sonlandırmalıyız. Bu duygularla başta Manisalı hemşehrilerim olmak üzere, Türk-İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor; her gününüzün bayram tadında geçmesini diliyorum. Keseceğiniz kurbanların ve yapacağınız ibadetlerin Allah katında kabul ve makbul olmasını niyaz ediyorum. Kutsal topraklarda hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de hac ibadetlerinin Allah katında kabul ve makbul olmasını diliyorum. Kurban Bayramı’nın ülkemize ve milletimize huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, bir kez daha hepinizin bayramını kutluyorum.

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ÖZKAN: Kurban Bayramı ile AK Parti’nin 18’inci kuruluş yıl dönümünün aynı günlere denk gelmesi nedeniyle iki sevinci bir arada yaşıyoruz. Kurban Bayramı her yıl Müslümanlara hem bayram sevincini hem de İslam’ın beş temel ibadetinden biri olan hac farizasını hatırlatır. Türk milleti ve İslam alemi olarak yeni bir bayrama daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Bu günlerde millet olarak bizi birbirimize düşürmek, gücümüzü zayıflatmak, kardeşi kardeşe kırdırmak için nice dâhili ve harici oyunların kurgulanıp uygulandığını hep birlikte görmekteyiz. Ümmet olarak bizlere düşen görev, bu oyunları görmek ve bir birimize sımsıkı kenetlenerek, bu oyunları bozmaktır. Bu hususta dini bayramlarımız İslam alemi olarak bizlere sunulan en büyük fırsattır. Kurban Bayramı’nın bu yıl AK Parti’nin kuruluşunun 18’inci yıl dönümü ile aynı günlere denk gelmesi çok güzel bir tevafuk. AK Parti teşkilatları olarak AK Parti’ye gönül vermiş kardeşlerimizle birlikte çifte mutluluk yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız, partimizin kurucusu, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği, teşkilatlarımızın cefakar çalışmaları ve milletimizin güçlü desteği ile 14 Ağustos 2001'den bugüne tüm oyunları bozduk. Bozmaya da devam edeceğiz. AK Parti anlayışının yer aldığı daha nice AK yıllara, AK icraatlar ile ulaşmak dileğiyle, partimizin 18’inci kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın Müslümanlar arasında gerçek anlamda bir bayrama, yakınlaşmaya ve kaynaşmaya vesile olmasını; hac ibadetini ifa eden tüm Müslümanların ibadetlerinin kabulünü Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET ÇERÇİ: Bayramlar paylaşmanın ve kardeşlik duygularının hat safhaya çıktığı günlerdir. Bir kez daha Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu, küskünlerin barıştığı, kardeşçe kucaklaştığımız günlerdir. Fedakârlığın simgesi olan kurban ibadeti de insanları birbirine yaklaştıran, komşumuzu akrabalarımızı gözetmemize vesile olan anlamlı bir ibadettir. Bu bayramda ziyaret bekleyen büyüklerimizi ve hastalarımızı ziyaret ederken, kapımızı çalan çocuklarımızın gülüşleriyle mutlu olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

ŞEHZADELER BELEDİYE BAŞKANI ÖMER FARUK ÇELİK: Kurban Bayramı kardeşlik bağlarının pekişmesi için önemli bir fırsattır. Kurban Bayramı’nın kardeşliğimizi daha da pekiştirmesini, milletimizin ve tüm İslam âleminin yakınlaşmasına vesile olmasını, insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. İdrak edeceğimiz Kurban Bayramı, Allah’ın bize bir rahmetidir. Bu rahmetin ibadeti olan kurban; ‘Ben kimim, nereden geldim, niçin varım, beni kim var etti ve nereye gidiyorum?’ sorularını özünde barındırır. Bulacağımız cevaplar ve ‘Kurban İbadetimiz’ Allah’a ve bir birimize daha çok yakınlaşmamız için büyük bir fırsattır. Kurban’ın canına ve kanına Allah’ın hiçbir şekilde ihtiyacı yoktur ve onlar asla Allah’a ulaşmaz. Kurbanın canı ve kanı insanın kendi içinde düşünce devrimine vesile olmalıdır. İnsan bu ibadetiyle dünyaya tüketmeye, kırmaya, dökmeye, can almaya ve nihayet ölüp gitmeye gelmediğini anlamalı. Allah rızasını kazanmaya çalışmalı ve bunun için bir kelebeğin bile yaşama hakkını korumayı, yaratılanı yaratan aşkıyla sevmeyi, paylaşmayı bilmelidir. Şehzadeler Belediyesi olarak ilk günden itibaren hizmetlerimizi bu aşkla ve ilkelerle yapmaya gayret ettik. Halka hizmeti, Hakk’a hizmet bildik. Bir kelebeğin bile yaşama hakkı için çabaladık. Din, dil, ırk, siyasi düşünce ayrımı yapmadık. Birlik, dirlik, düzen ve hemşerilerimizin huzur içinde yaşamasını esas aldık. Türkiye’nin ihtiyacı olan ‘Milli Birlik Ruhuna’ yerel ölçekte bir katkı sunmayı amaç edindik. Milli Birlik Ruhunu yakaladığımız bu günlerde idrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı’nın kardeşliğimizi daha da pekiştirmesini, milletimizin ve tüm İslam âleminin yakınlaşmasına vesile olmasını, insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Bu vesileyle Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

AK PARTİ MANİSA İL BAŞKANI BERK MERSİNLİ: Tüm islam aleminde ve yurdumuzda olduğu gibi Manisa’da da birlik ve beraberlik içerisinde bir Kurban Bayramı’na ulaştık. Milletimizin mayası olan yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı bayramlar yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı, kin ve nefretin bertaraf edildiği ve dini vecibelerimizin yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığımız istisnai günlerdir. Bu bayramların insanlık adına önemli bir mesaj verdiğini her kesimin anlaması gerekmektedir. Bayram hasebiyle Allah'tan ülke ve milletçe, birlik ve beraberlik içinde geçireceğimiz nice bayramlar diliyorum. Bu vesileyle bir kez daha başta Manisalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ederim. Bu sırada Kurban Bayramı tatili boyunca trafikte olacak araç sürücülerine çok daha dikkatli olmalarını diliyorum. Bayram tatilimiz tatlı tatlı başlaması ve aynı şekilde bitmesini ümit ediyorum.

MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (MASKİ) GENEL MÜDÜRÜ ŞEHNAZ BAŞARAN: Sevgi, saygı ve hoşgörünün en güzel şekilde hissedildiği bayramlar, toplumsal hayatımız açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Birbirimize yardımlaşma duyguları ile kenetlendiğimiz bu manevi zamanları, evlatlarımıza anlamına uygun olarak miras bırakmak hepimizin üzerine düşen en önemli görevlerdendir. Sevinçlerin paylaşılıp çoğalacağı, çaresizlerin hatırlanacağı günler olan bayramlar, milli ve manevi bir değer sistemi olarak milletimizin kültür hazinesinde her zaman var olacaktır. İnanıyorum ki bu bayramda da birlik ve beraberliğimiz daha da güçlenecektir. İnsanoğlunun huzura ve barışa erme gayesini ancak dünyevi yaşamdaki tüm varlıkları sevgi unsuruyla kucaklamasından geçer. Her bayram sevdiklerimizle bir kucaklaşma günüdür. Kurban ibadetiyle birlikte, gönüllerdeki katılıklar yumuşayacak, vicdanlardaki engeller kalkacaktır. İnanıyorum ki, bu bayramda da birlik ve beraberliğimiz daha da güçlenecektir. Kurban Bayramımızın, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu duygularla, başta Manisalı hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

MANİSA TSO BAŞKANI MEHMET YILMAZ: Tüm İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı kutlu olsun. Ülkemiz ve Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, milli ve manevi duyguların zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Kurban Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar; sevgi, paylaşma, dayanışma ve barış gibi insana en çok yakışan değerlerin bir arada yaşanması halinde, hayatın nasıl güzelleştiğini görmemize vesile olan; kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemizi sağlayan çok özel günlerdir. Bu özel ve mübarek günleri layığı ile yaşamayı temenni ederken, ülkemizin, milletimizin, tüm İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve huzur içinde, birlik ve beraberlik dolu nice bayramlara ulaşmayı diliyorum.

 

 

 

Bu haber 81 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ