• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

29 yıllık hasret bitti!..

29 yıllık hasret bitti!..
Manisa Eski Belediye Başkanı Ertuğrul Dayıoğlu, yıllar önce büyük emek harcayarak yaptırdığı tiyatroya ilk kez Berna Memiş ile gitti.


 

Röportaj: Berna Memiş


1984'te yaptırdığı Niobe Amfitiyatro'nun teknik sorunlardan dolayı 2008'de hizmete açıldığını belirten Manisa'nın yaşayan en eski Belediye Başkanı Ertuğrul Dayıoğlu, küstüğü için yıllardır gitmediği tiyatroyu 29 sene sonra ilk defa gördü, "Hayatımın en büyük mutluluğunu yaşadım" dedi. 
24 SENE KULLANILMADI
Manisa'nın yaşayan en eski Belediye Başkanı olan Ertuğrul Dayıoğlu(80), 1984 yılında yaptırdığı ve bazı teknik sorunlar nedeniyle geçen 24 yılın ardından, 2008'de dönemin Belediye Başkanı Bülent Kar tarafından yenilenen ve şimdiki Başkan Cengiz Ergün zamanında etkinliklere açılan Niobe Amfitiyatro'ya 29 yıl sonra ilk kez gitti.  Dayıoğlu, küstüğü için hiç uğramadığı Niobe'de, "Yıllar sonra burasının amacına uygun kullanılması, hayatımda yaşadığım en büyük mutluluk" diye konuştu.
AÇILIŞINA DAVET EDİLMEDİ
Niobe'de konuk ettiğimiz Dayıoğlu, şöyle konuştu: "Bana kalsa burasını görmeden ölür giderdim. Sizden duyunca kulaklarıma inanamadım. Seneler sonra ümitsizce yıkılmasını beklediğim Amfitiyatro'nun yenilenmiş haline geldim. Beni hayatımın sonlarında çok mutlu ettiniz." Tüm Manisa'nın davet edildiği açılış törenine bile davet edilmeyen, tiyatronun 25 yıllık mimarı, alanda artık çeşitli etkinliklerin düzenleniyor olmasından büyük gurur duyduğunu söyledi.
ŞEHRE ALT YAPIYI İLK "O" GETİRDİ
1973-78 ile 1984-89 olmak üzere iki dönem başkanlık yapan Ertuğrul Dayıoğlu, Manisa'da modernleşme sürecinde en büyük adımı atarak, o yoksulluk günlerinde Manisa'ya Osmanlı'dan sonra alt yapıyı ilk getiren başkan oldu. Dayıoğlu o yılları şöyle anlattı: "O zamanlar makineleşme yoktu. El gücü ile iptidai bir şekilde şehre su ve kanalizasyon getirdik.  Her belediye başkanı alt yapıya giremez. Çünkü alt yapı en zor ve zahmetli hizmettir. Hem de görünmez yerin altında kalır.”
GENÇ ADAYLARA MESAJ
2014 yerel seçimleri öncesinde bir bir ortaya çıkan belediye başkan aday adaylarına da seslenen Eski Başkan, "Başlatılan hizmetleri ne olursa olsun sonlandırın.  Önceki belediye başkanlarına danışılması gerekir.  Siyasette yarışmak güzel birşey ama önceki başkanların tecrübesi bilgisi değerlendirilmeli" dedi.Bu röportaj 3839 kez okundu
BENZER RÖPORTAJLAR