• MANİSA İNTERNET HABER REKLAM
  • mih sag
  • RADYO HİRAŞ

  • Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

Nursel Ustamehmetoğlu konuştu!

Nursel Ustamehmetoğlu konuştu!
Yaptığı çalışmalar ile kendini kanıtlayarak halkın sevgi ve saygısını kazanan, Başkan Cengiz Ergün`ün sağ kolu Nursel Ustamehmetoğlu yeni makamından ilk açıklamaları Posta Manisa okurları için yaptı.

Röportaj: Berna Memiş


                        Emekli ilkokul öğretmeni olan Nursel Ustamehmetoğlu, 25 yıllık meslek hayatının ardından emekliye ayrılmasıyla beraber yepyeni bir çalışma hayatına merhaba dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün teklifiyle, önceki dönemde MHP'den Belediye Meclis Üyesi seçilmesinin ardından 5 yıl boyunca Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı.  Pek çok etkinlikte Ergün'ü temsil eden Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi'nde Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Daire Başkanlığı görevine getirildi.  Başkan Ergün'ün sağ kolu olan Ustamehmetoğlu'nun sergilediği performans Manisalılar tarafından takdir topladı. 
O BİR ANNEANNE
                        İki çocuk ve iki de torun sahibi Nursel Ustamehmetoğlu, gece gündüz demeden çalışıyor. İşine gösterdiği titizlik ve özenle tanınan Ustamehmetoğlu, "Başarı kendine güvenle birlikte gelişiyor. Benim ise özgüven ve başarı duygumun en büyük destekçisi Eşim Alparslan Bey'in bana verdiği destekten kaynaklanıyor. Eşimin desteğini her zaman gördüm. Kendisi hep arkamda oldu ve beni yüreklendirdi. Ev hayatındaki huzur duygusu çok önemli.  Eşim benim başarılarımı her zaman takdir etti ve yanımda oldu.  Biz her zaman sevgi ve huzur dolu bir aile olduk" diye konuştu.
İşini severek yaptığını ve büyük bir zevk aldığını söyleyen Ustamehmetıoğlu, "Bu bir ekip işi. Beraber çalıştığınız insanlara sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşırsanız harika sonuçlar alıyorsunuz. İnsanlarla beraber olmayı,  çocuklar ve yaşlılarla ilgilenmeyi çok seviyorum. Bunu iş olarak görmüyorum. Ben böyle bir insanım.  Küçüğünden büyüğüne her yapılan etkinlikte halkımızın yanında oluyoruz. Bunun da karşılığını bize gösterilen sevgiden alıyoruz.  Bu mutluluğu görmek ve paylaşmak bütün yorgunluğumuzu alıyor" dedi. 
BAŞKANI TEMSİL EDİYOR
                       Başkan Ergün'ün kendilerine sonsuz destek verdiğini dile getiren Ustamehmetoğlu, "Başkanımız her türlü desteği veriyor. Sanata, kültüre, yaşlılara ve çocuklara çok değer veriyor.  Sosyal belediyecilikte tüm projelerimizi destekliyor. Kendisinin böyle bir desteği olmasa bu kadar başarılı olamazdık" dedi.  Ustamehmetoğlu, "Başkanımız çok yoğun olduğu için bazı etlinliklere katılamıyor. Kendisinin katılamadığı etlinliklerde biz bulunuyoruz.  Biz Manisalıların yaptığı herşeye değer veriyoruz.  Mutluluklarını paylaşıyoruz ve yanlarında oluyoruz.  Başarımızın temelinde bunlar yatıyor. Manisalı kendisine yapılan iyiliği unutmuyor. Onların gösterdiği sevgi bizim işimize daha da dört elle sarılmamızı sağlıyor ve bizleri daha iyiye motive ediyor" dedi.
ETKİNLİK TAKVİMİ PROGRAMLARLA DOLUP TAŞIYOR
                       Sinan Bey Medresesi ve Hüsrevağa Hamamı’nda Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (MASMEK) merkezi açan belediye, ayrıca gençlik merkezleri bünyesinde her yaştan Manisalıya hitap eden çok sayıda kurs düzenliyor.  Her ay yeni bir etkinlik programı hazırlanıp vatandaşlara dağıtıldığını belirten Ustamehmetoğlu, "Manisalılar oldukça üretken ve başarılı insanlar. Önlerini açtığınızda yapamayacakları şey yok. Biz de açtığımız kurslar ile hem kadınlara, hem çocuklara ve engellilere farklı imkanlar sağlıyoruz. Tüm kurslarımıza çok sayıda başvuru oluyor. 7 tane çcouk kulübümüz var. Belediye Kültür Sitesi'nde boş geçen günümüz yok. Hergün yeni etkinlikler yapılıyor.  Ayrıca Kültür Merkezi Fuaye salonunu sanatçılara ücretsiz olarak veriyoruz ve eserlerini sergilemeleri bizleri memnun ediyor. İzmir ve İstanbullu sanatçılar da artık bize ulaşıyor ve eserlerini burada sergilemek istiyor" dedi.
ŞİMDİ SIRA İLÇELERDE
                      Manisa'nın büyükşehir olmasıyla birlikte aynı yoğun etlinlik programını ilçelerde de canlandırmaya başlayacaklarını ve bunun çalışmalarını yürüttüklerini belirten Ustamehmetoğlu, "Şimdi büyükşehirle beraber ilçelerimizi de kültürel anlamda canlandıracağız. Şimdiye kadar Manisa'da uyguladığımız bu hareketli ve yoğun kültürel faaliyetleri ilçelerimize yayacağız. Tüm ilçe belediyeleri ile diyaloğa geçerek geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdik.  Manisa geçtiğimzi 5 yıl içinde bu anlamda çok yol katetti. Aynı yükselişi ilçelere de yaşatacağız" dedi.
TARİHİ VE KÜLTÜREL DOKU ÖN PLANDA
                     Manisa'da özellikle Osmanlı ve Selçuklu döneminden kalan çok fazla eser olduğunu vurgulayan Ustamehmetoğlu, "Bu tip binaları topluma kazandırmak çok önemli. Manisa Belediyesi bu konuda önemli atılımlar yaptı. Ancak tabi daha çok binanın restore edilmesi gerekiyor.  Bu dönem ayrıca Manisalı yerel araştırmacı ve yazarlar ile daha çok bir arada olmayı düşünüyoruz.  Kendilerinden zaman zaman faydalanıyoruz. Manisa tarihi ve kültürü üzerinde yıllarını vermiş sanatçılarımız var. Bir istekte bulunduğumuzda bizleri geri çevirmiyorlar. Yardımlarını esirgemiyorlar. Manisa'nın tarihi ve kültürel dokusunu korumaya yönelik çok önemli projelerle geliyoruz. Yaptığımız çalışmalar çok fazla olsa da biz asla yetinmiyoruz ve her gün yeni bir projeyi gündeme getiriyoruz" diye konuştu.
ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
                    Yaşanan çocuk istismarı vakalarına değinen Ustamehmetoğlu, "Çocuklarımız bizim için çok değerli. Bu konuda ailelere büyük görev düşüyor. Aile Danışma Merkezi'mizde ailelere yönelik eğitim seminerleri düzenliyor ve ayrıca dalında uzman kişilerce danışmanlık hizmeti veriyoruz" dedi.  Manisa'da özellikle yaz aylarında çok fazla çocuk boğulma vakalarının olduğunun altını çizen Ustamehmetoğlu, "Geçtiğimiz yıl okul bahçelerine  kurduğumuz yüzme havuzları ile bunları önlemeye çalıştık.  Çok takdir gören bir proje oldu ve bu sene de yine yavrularımız için güvenli ve sağlıklı yüzme havuzlarımızı faaliyete geçireceğiz" dedi.
MANİSALI ARTIK TİYATRO İÇİN İZMİRE GİTMİYOR
                  Manisalılara tiyatroyu sevdirdiklerini söyleyen ustamehmetoğlu, "Manisalılar tiyatro için İzmir'e gidiyordu. İstanbul'daki tiyatroları Manisa'ya getiriyoruz.  10 lira gibi cuzi bir ücret alınıyor ve her oyunun geliri bir STK'ya bağışlanıyor. Biletlerimiz satışa çıkar çıkmaz tükeniyor.  Hem sosyal sorumluluk projesi yapıyor hem de Manisalıları tiyatroya alıştırıyoruz.  Artık bütün oyunlarımızda salonlar tıklım tıklım doluyor. Bazı oyunlarda sandalye eklemek zorunda kalıyoruz. Manisa'da belli bir tiyatro kitlesi oluştu.  Ayrıca her haftasonu çocuk oyunlarımız ile küçük yaşta çocuklara da tiyatro sevgisini aşıladık" dedi.

 

 

 

 


 

 

Bu röportaj 2742 kez okundu
BENZER RÖPORTAJLAR