• Manisa İnternet Haber | Facebook
  • Manisa İnternet Haber | Twitter
  • Manisa İnternet Haber | Google+

ÖZDAĞ, İTİDALE DAVET ETTİ

ÖZDAĞ, İTİDALE DAVET ETTİ
Radyo HİRAŞ`ın ilgiyle dinlenen `Manisa`da Yaşam` programına konuk olan AK Parti Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, `Türkiye`de rejimi değiştirmeye kimsenin gücü yetmez` dedi.
HİRAŞ Medya Grup Başkanı Rıfat Emin Uygur`un Radyo HİRAŞ için hazırlayıp sunduğu, Manisa Birlik Başkanı Mustafa Pala`nın yorumlarıyla renk kattığı ‘Manisa’da Yaşam’ programının bu haftaki konuğu AK Parti Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ oldu. Programda Anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumda neden “Evet” denmesi gerektiğini açıklayan Selçuk Özdağ, halkı itidale davet ederek, “Bu değişikliği birbirimize ve haklarımıza saygı duyarak, huzur içerisinde gerçekleştirmeliyiz. Biz bu toprakların çocuklarıyız, içimizden hain çıkmaz. Cumhuriyet bizim olmazsa olmazımız. Rejim değiştirmiyoruz. Türkiye’de rejimi değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. Herkes bunu böyle bilsin” dedi.

‘HAYAT DEVAM EDİYOR’
Programın başında Mustafa Pala`nın her hafta Manisa Posta Gazetesi için yazdığı köşe yazısı okundu. Ülkemizde yaşanan son siyasal gelişmeler ışığında vatandaşları bir kez daha birlik ve beraberliğe çağıran Mustafa Pala, yazısında şu düşüncelerine yer verdi; “Referandum neredeyse tüm Avrupa’da ve Ortadoğu’da hatta Tüm Dünyada tartışılır konuşulur duruma geldi. 16 Nisan 2017 tarihinde referandum için kurulan sandığa gideceğiz. Hayat devam edecek. Meydan ve salon toplantıları devam ederken, tartışmanın boyutu sınırlarımızı zorlarken, yine her sabah işimize gidiyoruz. Çocuğumuzu okula gönderiyoruz. Bakkal, kasap, manav, pazar işleri sürüyor. Giderek ağırlaştığını hissettiğimiz, nasıl çözülecek diye de kafamızı yorduğumuz ekonomik sorunlar var. Giderek artan işsizlik var. Devletin ve özel sektörün borçları var. Sıcak paraya duyulan ve artarak büyüyen ihtiyaç artıyor. Ben böyle durumlarda, hep ayrışan değil birleşen bir millet düşünürüm. Ben böyle durumlarda, yedi düvele karşı verilen Kurtuluş Savaşını düşünürüm. Umutsuzluğumun umuda dönüşmesi için... İşte size iki somut öneri: Birisi Kent Bahçeleri konusu, diğeri de güvenlik ve temizlik hizmetlerinde KDV’nin, özellikle konut siteleri için indirilmesi ya da sıfırlanması konusu. Bu iki konuyu birilerinin iş edinmeleri gerekiyor. Önümüzdeki referandum, günlük işlerimizi etkilememeli sorunlar ötelenmemeli. Çünkü hayat devam ediyor ve edeceK”.

ÖZDAĞ’A ‘TARZAN’ BENZETMESİ
AK Parti Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, konuşmasına başlamadan önce Mustafa Pala’nın Manisa’nın yararına olan projelerini Ankara’ya taşıdığını, konuyla ilgili çalışmalarının devam ettiğini, bunun için Tarım ve Maliye Bakanları ve yardımcılarıyla temas halinde olduğunu söyledi. Program Yapımcısı ve Moderatörü Rıfat Emin Uygur da es geçilen her şeyi görev edindiği ve her soruna çare aradığı için Selçuk Özdağ’ı Manisa Tarzanı’na benzeterek, “Sayın Özdağ tam bir Manisa Tarzanı, çok çalışıyor ve kimsenin dönüp bakmadığı büyük sorunlarımızı çözmek için uğraşıyor, sonucunda da çok güzel hizmetler veriyor” dedi. Özdağ, bu benzetmeden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, şu açıklamada bulundu; “Ülkemizde Cumhurbaşkanları ile Başbakanlar arasında her zaman büyük sorunlar yaşandı. Bu sorunun çözülmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanının yetkileri çok fazla, bunun azaltılması gerekiyor, aynı zamanda sorumsuz, sorumluluk verilmesi gerekiyor. Meclisi verimli olarak çalıştırmak lazım, bunun için iç tüzük düzenlemeleri yapmamız gerekiyor. Biz diyoruz ki, anlaşmazlıklar olmasın, hızlı kanun çıkaralım, hızla uygulamaya sokalım ve icraat yapalım. Deniyor ki, milletvekili sayısı neden artıyor? Geçmiş yıllarda da TBMM’de vekil sayısı artmıştı, o yıllarda bu artış neden olduysa, şidi de aynı nedenle artıyor. Türkiye büyüyor, nüfusu da artıyor. Bir de 18 yaş meselesi var, daha önce de yüksek olan seçilme yaşı 25’e düşmüştü, ne oldu? Meclise 25 yaşında kaç kişi geldi? Milliyetçi vatandaşlarımızın fikir ayrılığı var deniyor, ülkücü harekette 3 önemli kişi vardır, Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu ve Devlet Bahçeli, bildiğiniz gibi Türkeş ve Yazıcıoğlu da başkanlık sistemini istemişti. O nedenle bazı tartışmaları, hesaplaşmaları Anayasa değişikliği üzerinden yapmamak gerekir”. Keşke CHP’de bizimle beraber olsaydı, daha güçlü bir Anayasa değişikliği yapsaydık.

BİRLİK, BERABERLİK ÇAĞRISI
Açıklamasının bir çok bölümünde vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajları veren Selçuk Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ülkemiz 94 yıldır Cumhuriyetle yönetiliyor, bin yıllık da Devlet geleneğimiz var. Biz bu toprakların çocuğuyuz. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Konuşmalarımıza, hareketlerimize dikkat etmeliyiz. Kamplaşmalardan, kutuplaşmalardan uzak durmalıyız. Birbirimizin yaşam tarzına karışmamalıyız. Hoşgörüden yana olmalıyız. Aksi halinde bu durum dış güçlerin işine yarar. Referandumda “Evet” veya “Hayır” diyecekler birbirlerini sabırla dinlemeli, birbirinin haklarına saygı göstermelidir. Ben Cumhuriyetten yanayım, Cumhuriyet bizim olmazsa olmazımızdır. Benim vazgeçilmezimdir. Diğer bir husus Mustafa Kemal Atatürk’tür, Atatürk’le hiç bir problemimiz olmamalı, O bir dehadır, bunu da herkes kabul eder. En önemlisi ise rejimdir ve rejim asla değişmiyor. Türkiye’de rejimi değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. Herkes bunu böyle bilsin. Bizim hainimiz olmaz, hata yapanımız olur”.

Dolu dolu sohbetlerle bir haftanın ve Türkiye gündeminin değerlendirildiği, yaklaşan referandumun ele alındığı ‘Manisa’da Yaşam’ programı, Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın, Rıfat Emin Uygur’a söylediği şu cümlelerle son buldu; “Bu millet özgürlüğüne düşkündür, bundan sonra da öyle olacaktır. Bin yıllık geçmişiyle halkımız suistimale asla göz yummaz. Kimse halktan aldığı yetkileri kötüye kullanamaz, kullanırsa da hesabını sandıkta verir. Ben ‘Evet’ çıkacağına inanıyorum. Unutmayalım, başka Türkiye yok, son kalemize iyi bakalım”.
Bu röportaj 2093 kez okundu
BENZER RÖPORTAJLAR