• mih sol
  • mih sag

GEDİZ KEBAP ADALET PEŞİNDE!

GEDİZ KEBAP ADALET PEŞİNDE!
Manisa`da kim olduğu araştırılan bir kişi tarafından sosyal medyada paylaşılan asılsız iddia Gediz Kebap`ın sahibi hayırsever kardeşleri üzdü.

Haber: Nezih VAROL
Manisa’da yıllardır hizmet veren Gediz Kebap’ta yaşandığı iddia edilerek, kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce sosyal medyada paylaşıldıktan sonra asılsız haberlere de konu olan olay, işletme sahibi hayır sever kardeşleri üzdü. İddiaya göre yanında çocuğu ile kebapçıya gelen bir şahıs dürüm alıyor, ancak parası çıkmıyor. Bu arada çocuk tarafından ucu ısırılmış dürüm işletme görevlileri tarafından geri alınıyor. Böyle bir olayın mantıken mümkün olamayacağını, tamamen hayal ürünü olduğunu ifade eden Gediz Kebap sahiplerinden Ertan Aktaş, “Kardeşim Efkan Aktaş, bu asılsız yazılımları kaldırmak için şu an adli makamlara başvuruda bulunarak yasal işlem başlattı” dedi.

İÇİNİ DÖKTÜ
Ertan Aktaş, Manisa İnternet Haber’e yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Ben ve kardeşim, aldığımız aile kültürü gereği hiç bir ihtiyaç sahibini geri çevirmeyiz. Hergün onlarca kişiye gıda yardımında bulunuyoruz ve bu hayrımızı bugüne kadar kimseye duyurmadık, reklamını yapmadık. Bağış, Allah ile kul arasında kalmalıdır çünkü. Bir elin verdiğini, öbür el bilmemeli. Biz öyle gördük. Geçen gün Suriyeli olduğunu söylenen biri çocuğuyla gelmiş, derdini anlatamamış, çünkü ne dediği anlaşılmıyormuş. Buna rağmen çat pat konuşarak istediği verilmiş, parası eksik kalmış, öyle ki parası yetişmeyen onlarca müşterimiz oluyor bizim, her zaman olduğu gibi ‘Önemli değil, bizden olsun’ deyip uğurlamışlar onları. Bu arada birileri zaten yarım yamalak konuşmayla geçen bu olaydan iyi bir şeyler çıkaracağına, hayal ürünü senaryosunu paylaşmış sosyal medyadan. Biz de onun peşine düştük, derdi ne? Yapmak istediği ne? Öğrenmeye çalışacağız. Manisalılar şunu çok iyi bilir, üçü beşi aramadığımız gibi, hiç bir ihtiyaç sahibini de geri çevirmeyiz”.

 


Bu haber 39822 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU