• mih sol
  • mih sag

AVRASYA YOLCU’SU EĞİTİM İÇİN KOŞACAK

AVRASYA YOLCU’SU EĞİTİM İÇİN KOŞACAK
Manisalı genç iş adamı Kerem Yolcu, üniversite öğrencilerine destek olmak için Atlas Vakfı’nın ‘Eski Bursiyerler Yenileri İçin Koşuyor’ projesi kapsamında Avrasya Maratonu’nda ter dökecek.

Haber: Nezih VAROL

Her yıl büyük ilgi gören ve bu yıl 40’ıncısı düzenlenecek olan Avrasya Maratonu’nu için kayıtlar Kasım ayının ilk günü başlamıştı. Yüzbinlerce İstanbullu’nun yer aldığı maratona farkı ülkelerden de çok sayıda koşucu katılıyor. Avrasya Maratonu Halk Koşusu kayıtlarının kontenjanlar tamamlandığında son bulacağı bildirildi. Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılar 8-10 Kasım tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan Maraton ve Spor Fuarı'nda koşu tişörtlerini de alabilecekler. Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan Avrasya Maratonu, 11 Kasım Pazar günü ‘Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul’ temasıyla düzenlenecek. Manisalı genç iş adamı Kerem Yolcu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda üniversite öğrencilerine destek olmak için Atlas Sağlık Eğitim Vakfı’nın ‘Eski Bursiyerler Yenileri İçin Koşuyor’ projesi kapsamında Avrasya Maratonu’nda koşacağını duyurdu. Yolcu, yaptığı paylaşımda, “Sevgili dostlarım. Hafta sonu Avrasya Maratonu 2018 ‘10k’ koşuyorum. Bir amacım var. Çocuklara burs sağlamak. Ufak yardımlar ile üniversitelerin Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Tıp Fakültesi’nde okuyan öğrencilerimize burs sağlamamıza katkı verebilirsin” dedi.

MANİSA İNTERNET HABER’E ANLATTI

Kerem Yolcu, Manisa İnternet Haber’e yaptığı açıklamasında ise duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “Ben Atlas Vakfı için koşuyorum. Neden koşuyorum? Atlas Vakfı olarak bu yıl İstanbul Maratonu’nda üniversiteyi yeni kazanmış öğrencilere umut olmak için koşuyoruz. Bursiyer sayımıza ilave olmak üzere yeni 25 öğrenci için 1 yıllık burs hedefimize ulaşmak için eski bursiyerlerimiz ile koşuyoruz. Üniversitede okuyan gençlerimizin maddi desteğe ihtiyaç duydukları kadar, onları hayata hazırlayacak ve geliştirecek eğitimlere de ihtiyaçları vardır. Atlas Vakfı olarak amacımız gençlerimize sadece burs vermek değil, onları aynı zamanda hayata hazırlamaktır. Bu sebeple "Farklı bir yaşam mümkün" teması ile gençlerimizin ufuklarını açarak onları hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Bu sebeple eğitim dönemi süresi içinde konusunda uzman gönüllü akademisyenlerimiz ile eğitimler veriyoruz”.

ATLAS VAKFI NEYİ HEDEFLİYOR?

“Atlas Sağlık ve Eğitim Vakfı,  2016 yılında  çoğunluğu Dokuz Eylül Tıp Fakültesi’nden mezun hekimlerden oluşan 36 kişi ile yola çıkmıştır. Kurucularının, yetiştikleri topluma gerek mesleki ve gerekse vatandaş olarak bu güne değin yaptıkları katkının, birlikte yaratacakları sinerji ile bu güne iz bırakacak, geleceğe değer yaratacak sistematik ve sürdürülebilir bir oluşum içinde, aklın ve bilimin yol göstericiliğini benimsemiş, insan haklarına saygılı, Cumhuriyetin değerlerini özümsemiş nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak için üniversite öğrencilerine karşılıksız burs ve destek vermek amacıyla kurulmuş bir vakıftır. Öğretim hayatında başarılı gençlerin üniversite eğitimleri  döneminde maddi olarak destek vermek kadar onların, sosyal ve kültürel açıdan da gelişmelerine katkı sağlayacak projeler ve eğitimler düzenliyoruz... Gençlerimizin kendilerini geliştirme süreçlerine katkı sağlayabilmek bizim en önemli hedeflerimizden biridir... Diğer vakıflardan bizi ayıran en temel özelliğimiz yürüttüğümüz  ‘Yol Göstericilik Programı’ mızdır. Gençlerimize  bir yandan maddi destek verilirken, bir yandan da bireysel ilgi ve yeteneklerini gözeterek, sahip oldukları potansiyeli en üst seviyeye çıkması için  için çalışmayı ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı çok önemsiyoruz. Farklı bir yaşam mümkün, yeter ki hayal edin, karar verin, çalışın. Atlas Vakfı olarak biz size destek olalım”.

 

Bu haber 748 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU