• mih sol
  • mih sag

KAŞ YAPARKEN GÖZ ÇIKARDILAR

KAŞ YAPARKEN GÖZ ÇIKARDILAR
Turgutlu Devlet Hastanesi’nde meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınayan doktorların yarım gün boyunca diğer hastalara bakmaması vatandaşları çileden çıkarttı.

Haber Merkezi

Turgutlu Devlet Hastanesi’nde görevli Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Nalan Uygun'un bir hasta yakını tarafından darp edilmesi sonrası bugün Manisa İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık çalışanları, hastane önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla saldırıyı protesto etti. Hastane doktorları öğle mesaisine kadar hasta kabulü yapmazken, sağlıkta memnuniyet oranlarının gün geçtikçe arttığını vurgulayan Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, kadın doktora yapılan fiziki şiddetin kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Dr. Necip Yemenici yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: "Turgutlu Devlet Hastanesi’nde yaşanan elim olayı kınamak ve şiddete maruz kalan doktor arkadaşımıza destek olmak, aynı zamanda hiçbir çalışanımızın yalnız olmadığını belirtmek üzere bugün burada toplanmış bulunuyoruz. Temel mesleki amacının insanı yaşatmak olduğu bilinciyle görev yapan sağlık çalışanlarımızın, her ne sebeple olursa olsun, maruz kaldığı şiddete asla sessiz kalmayız ve kalmayacağımızı vurgulamak isterim. Ülkemizde son 15 yılda sağlık alanında çalışanlarımızın fedakarlığı ve özverili çalışmalarıyla önemli gelişmeler yaşanmışken, vatandaşın sağlık hizmetine ulaşımı artmış ve memnuniyet oranları yüzde 30’lardan yüzde 80’lere çıkmışken böylesi şiddet vakaları sağlık çalışanlarımızı son derece olumsuz etkilemektedir.Yaşanan bu menfur saldırıyla ilgili tarafımızca derhal harekete geçilerek soruşturma başlatılmış, konu hakkında gerekli hukuki işlemler de takibe alınmıştır. Değerli doktor arkadaşımızın, hastalarına şifa vermek üzere poliklinik hizmeti sunduğu sırada uğradığı insanlık dışı bu davranış, tüm sağlık çalışanlarımızı da derinden etkilemiştir. Uzm. Dr. Nalan Uygun’a yapılan bu şiddeti 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın insanı yücelt ki devlet yücelsin', anlayışıyla sağlık hizmeti sunan tüm çalışanlarımıza karşı yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz. Personelimize yönelik gerçekleştirilen şiddeti tekrar kınıyor, hastalarımızı ve hasta yakınlarını 'şifa veren ellere vefa’ya davet ediyor, kıymetli meslektaşıma Rabbimden acil şifalar diliyorum".

 

DOKTORLAR HASTA BAKMADI

Öte yandan Turgutlu Devlet Hastanesi’ndeki doktorlar saldırıyı protesto ederek öğle mesaisine kadar hasta bakmadı. Bir çok vatandaş bu durumdan mağdur olduklarını, doktorların kaş yaparken göz çıkarttığını, bir kişinin yaptığı yanlış ve hatalı davranışın herkese mal edilemeyeceğini, özellikle sağlık hizmeti bekleyen zor durumdaki hastalara bu eylemin yansıtılmaması gerektiğini ifade etti. Doktorların öğleden sonra muayene hizmetlerine başlayacağı öğrenildi.

 

Bu haber 858 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU