• mih sol
  • mih sag

MANİSA’NIN EKONOMİSİ MASAYA YATIRILDI

MANİSA’NIN EKONOMİSİ MASAYA YATIRILDI
Türkiye Ekonomi Şurası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Ekonomi Şurası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Oda ve Borsa Başkanları, Meclis Başkanları, OSB Başkanları ile çok sayıda iş insanının katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 

 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa TSO Meclis Başkanı Ümit Türek, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Manisa TSO Genel Sekreteri Filiz Kavaklı, TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanları Prof.Dr.Hüseyin Aktaş ve Prof.Dr.Mahmut Karğın’ın da yer aldığı Şura’da iş dünyasının temsilcileri sorun ve çözüm önerilerini birinci ağızdan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar ile paylaşma imkânı buldu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında, 2003 yılında başlayan Ekonomi Şuralarında, hep yanlarında oldukları ve iş dünyasına destek verdikleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. 2017’de iş dünyasının istihdamda ve yatırımda rekorlar kırdığını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, aynısını 2019’da da yapmaya hazır olduklarının altını çizdi.  Erdoğan’dan özel sektörü desteğinin devamını isteyen Hisarcıklıoğlu, “Şu an bu salonda, 81 il ve 160 ilçeden, bölgelerinin kanaat önderleri olan, Oda ve Borsa Başkanlarımız bulunuyor.  Onlar Temmuz’dan beri yoğun bir mesai harcadılar.  İllerin ve ilçelerin sorunlarını çıkardılar, öneriler hazırladılar. Böylece tüm ülkede, yerelde hangi ekonomik sıkıntılar yaşanıyorsa, hepsini tespit ettiler. Emekleri için teşekkür ediyorum. Biz şimdi tüm bunları, il bazında ve ayrıca bakanlıklara göre tasnif ediyoruz. Şura’dan sonra tamamını size ve her birini ilgili kamu kurumlarına ileteceğiz” dedi.

TOBB Konsey Başkanlarının ve Bölge temsilcilerinin söz aldığı Şura’da Ege Bölgesi’nin sorunlarını Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar dile getirdi. Şura’da Ege Bölgesi adına konuşan Yorgancılar, Manisa Oda ve Borsa Başkanlarının tespit ettiği Manisa’ya ait sorunları, çözüm önerileriyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanlara birinci ağızdan iletti.

Türkiye Ekonomi Şura’sının oldukça verimli geçtiğini belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, ‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanlara sorunlarımızı anlatma fırsatını bulduk. Cumhurbaşkanımızın iş dünyasının yanında olduğunu hissetmek bizler için büyük bir moral kaynağı oluyor. Aynı zamanda hükümetimizin iş dünyasına sağladıkları destekler çalışma gücümüze güç katıyor. Yine de iş dünyası olarak yaşamış olduğumuz sorunları olduğu da bir gerçek. Bu toplantıda bu sorunlarımızı birinci ağızdan iletmek şansını bulduk. Cumhurbaşkanımız her zamanki duyarlılığı ile sorunlarımızı dinledi ve ilgili Bakanlara çözümleri konusunda talimatlarını verdi. Türkiye güçlü bir ülke. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak birlik ve beraberlik içerisinde, hükümetimizin de destekleri ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz’ dedi.

Bu haber 649 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU