• mih sol
  • mih sag

“CİLT BAKIMI ÖZEN İSTER”

“CİLT BAKIMI ÖZEN İSTER”
Rıfat Emin Uygur, Hale Taştekin ve Serap Özcan’ın birlikte sunduğu ‘Estetik Life’ adlı programa konuk olan Uzman Estetisyen Eda Esim cilt bakımının önemini anlattı.

Haber: Nezih VAROL

HİRAŞ Medya Grup (HMG) Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Emin Uygur, Radyo HİRAŞ Genel Yayın Yönetmeni Hale Taştekin ve Dr. Bora Özcan Kliniği Genel Koordinatörü Serap Ergüven Özcan’ın her hafta Çarşamba günü saat 11.00-13.00 arasında Radyo HİRAŞ’ta sunduğu ‘Estetik Life’ adlı programın konuğu olan Dr. Bora Özcan Kliniği Başestetisyeni, Uzman Estetisyen Eda Esim cilt bakımı hakkında merak edilen bir çok soruya yanıt verirken bazı salonlarda yapılan uygulamalar ile medikal ortamda gerçekleşen çalışmalar arasındaki farklara dikkat çekti. Esim, “Sağlık problemi yaşamak istemiyorsanız hekim kontrolünde gerçekleşen cilt bakımı uygulamalarına yönelin” diyerek, medikal kliniklerin her zaman hijyenik olduğunu söyledi.

 

“CİLT TEMİZ VE SAĞLIKLI OLMALI”

Dr. Bora Özcan Kliniği Uzman Estetisyeni Eda Esim cilt bakımının günlük hayatımızda önemli bir yer tutması gerektiğini, vücut sağlığı yönünden de yardımcı uygulamaları içerdiğini ifade ederek şu bilgileri verdi: “Medikal Cilt Bakımı cildin temizliği ve sağlıklı görünümünü sağlamak amacıyla uzmanlar tarafından dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılıyor, amacımız gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi ve toksinlerin atılması, böylece cildiniz temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Uygulamalar cilde göre değişiklik gösteriyor ve yaklaşık 1 buçuk saat sürüyor, uygulamada öncelikle cilt yapısı derinlemesine analiz edilir, cildin ihtiyaçları ve ciltte kullanılacak doğru ürünler belirlenir. Mutlaka doktor kontrolünde analiz edilir, analiz işleminden sonra ilk olarak ciltte birikmiş yağ, kir ve makyaj kalıntıları temizlenerek ölü hücrelerden arındırılır, ardından cildin daha rahat temizlenmesi ve yumuşaması için buhar uygulaması yapılır ve ardından da cilt tonik ile yeniden dezenfekte edilir. Bu işlemler sonucunda yumuşayan siyah noktalar, yağ bezeleri ve diğer yüzeysel birikimler temizlenir, son olarak da cilde uygun serum ve kokteyl ilaçlar uygulanır ve nemlendirici krem ile masaj yapılarak kan dolaşımının hızlandırılması ve ürünlerin cildin alt tabakalarına ulaşması sağlanır”.

 

CİLT BAKIMININ FAYDALARI NELER?

Dr. Bora Özcan Kliniği Uzman Estetisyeni Eda Esim medikal cilt bakımının faydalarına da değindi ve şu bilgileri verdi: “Cilt hücreleri yenilenir, nem dengesi sağlanır, sivilce, kuruma ve kırışıklıklar için önlem alınır, gözeneklerin tıkanması önlenerek toksinlerin düzenli atılımı sağlanır, yaşlanmayı geciktirir, daha parlak, pürüzsüz, gergin ve genç bir görünüm elde edilir, günlük cilt bakımını kolaylaştırır, kişinin kendisini daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar. 20 yaşından sonra cildinde hiçbir problem olmayanların dahi ayda bir kez cilt bakımı yaptırması önemlidir. Akne, sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranının düzenlenmesi, ince çizgilerin azaltılması için de medikal cilt bakımı yapılır. Yapılan işlemden sonra günlük hayatınıza normal şekilde devam edebilirsiniz. Ancak medikal cilt bakımı sonrasında ortaya çıkan yeni ve taze cilt daha korunmasız ve dış etkilere açık olduğu için işlem sonrasında birkaç gün cildin güneşin zararlı etkilerinden ve kimyasal ürünlerin temasından korunmasına özen gösterin. Günlük bakımda cilt tipine uygun ve doğru ürünler kullanmak, günlük bakıma önem vermek, medikal etkinin daha iyi korunmasını sağlar. Genellikle ayda bir ya da iki ayda bir uygulanmakla birlikte, medikal cilt bakımı uygulama aralıkları yapılan işlemin seyrine ve cildin uygulanan tedaviye cevap verme şekline göre şekillenir ve devamlılık sağlanmak istenen bakımlarda periyotlar uzman kişi tarafından belirlenir”.

 

Uzman Estetisyeni Eda Esim cildine önem veren herkesi kliniğe davet ettiğini ve isteyenlere cildinin özellikleri hakkında bilgilendirme yapacağını Radyo HİRAŞ dinleyenlerine duyururken, program yapımcısı Rıfat Emin Uygur da, “En önemli giysimiz cildimiz, medikal bakımından yararlanın ki daha sağlıklı ve taze cilde kavuşun, ama kesinlikle doktorunuza danışmadan uygulama yaptırmayın” diyerek dinleyicilerine veda etti.

 

                                                                                              

Bu haber 876 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU