• mih sol
  • mih sag

ZİNCİRLEME KAZA TRAFİĞİ FELÇ ETTİ

ZİNCİRLEME KAZA TRAFİĞİ FELÇ ETTİ
‘KESS’de Ölümcül Kavşak’ başlığıyla yaptığımız onlarca haberin ardından aynı yerde bu kez de zincirleme kaza yaşandı, can kaybı olmazken trafik akışı uzun süre aksadı.

Haber: Nezih VAROL

Manisa-İzmir karayolunda Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ)Hafsa Sultan Hastanesi ile Kenan Evren Sanayi Sitesi (KESS) arasına yapılan köprülü kavşak trafik akışına kolaylık getirse de, hemen yanı başındaki kavşakta maddi kayıplarla sonuçlanan, yaralanmalı ve çoğu zincirleme kazaların yaşanmasına engel olamıyor. ‘KESS’de Ölümcül Kavşak’ başlığıyla yaptığımız onlarca kaza haberinden sonra da aynı yerde yaralamalı ve maddi hasarlı kazalar yaşanmaya devam ediyor. Bugün saat 17.45 sıralarında KESS’in Bankalar Caddesi olarak bilinen çift şeritli güzergahında 3 araç birbirine girdi. Park halindeki otomobile arkadan çarpan ticari araç sürücüsü, yanında seyreden bir diğer otomobile de çarptı. 3 aracın şoförü ve içinde bulunan yolcular yaralanmazken, çarpmaya neden olan ticari araç sürücüsünün olay yerinden uzaklaştığı bildirildi. Yaşanan kaza nedeniyle yol ulaşıma kapanınca trafik akışı uzun süre sağlanamadı. Olay yerine gelen trafik ekiplerince gerekli inceleme yapıldıktan sonra araçlar yoldan çekildi ve trafik akışı tekrar sağlandı.

TEHLİKE BÜYÜK!

KESS’in girişindeki her biri çift şeritli gidiş-geliş yönü bulunan, bu yola bir de sağ ve soldan tek şeritli giriş çıkışı olan kavşak, sürekli trafik kazalarının yaşandığı bölge konumunda. Hemen hemen her gün en az bir trafik kazasının yaşandığı, maddi hasara ve yaralanmalara neden olan kavşakta yeterli önlem bulunmuyor. Trafik ışıklarının gösterici olmadığı, uyarı levhalarıyla desteklenmemiş KESS kavşağında meydana gelen kazalar sonrası can kayıplarının yaşandığı da biliniyor. Çoğu zincirleme şeklinde gerçekleşen kazalarda 4, hatta 5 aracın birbirine çarptığı günler oluyor. KESS esnafı ile çevrede ikamet eden vatandaşların korkulu rüyası haline gelen kavşak için daha kalıcı çalışmalar yapılması isteniyor.

 

 

Bu haber 290 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU