• mih sol
  • mih sag

CHP ALTERNATİF BAYRAM KUTLADI

CHP ALTERNATİF BAYRAM KUTLADI
CHP tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da Zafer Bayramı’nı alternatif törenle kutladı, Grup Başkanvekili Özgür Özel “30 Ağustos 5 dakika çelenk koyulup tatile girilecek bir gün değildir” dedi.

Haber: Nezih VAROL

CHP Manisa İl Teşkilatı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı düzenlediği alternatif törenle kutladı. CHP İl Başkanı Semih Balaban büyük zaferin 97’nci yılını kutlamaktan dolayı büyük bir gurur yaşadıklarını ifade ederken, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel de bayramların içinin boşaltıldığını söyleyerek, “30 Ağustos protokol üyelerinin yasak savmak için gelip 5 dakika çelenk koydukları, iki tane şiir okuttukları, ardından tatile girilecek bir gün değildir” dedi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen alternatif törene CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende İl Başkanı Semih Balaban’ın CHP çelengini Atatürk Anıtı’na sunmasının ardından STK temsilcileri de anıta çelenk bıraktı.

ZAFER COŞKUSU YAŞADILAR

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel alternatif törende yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Kim Atatürk’ün huzurunda çelenk koymak istiyorsa koydu. Atatürk’ün huzurunda kimler var, kimler yok herkes baksın. Adalet ve Kalkınma Partisi’ne nerede çelengin diye sorsan, Valilik çelengini kendi çelengi kabul ediyor. MHP İl Başkanına sorsan ‘Belediyenin çelengini bizim başkan koydu’ diyor. Oysa bugün Turgutlu’da, Akhisar’da, Saruhanlı’da, Alaşehir’de belediyenin çelenklerini CHP’den seçilen aslan parçaları koydu, ama CHP yine kendi çelengini götürdü yanı başına koydu. Belediyenin çelengini kendi çelengi saymak, valiliğin çelengini parti çelengi saymak parti devletinin göstergesidir. Demokrasilerde siyasi partiler ayrı tüzel kişiliklerdir ve devletten ayrıdırlar. Devleti kutsallaştırıp sivil toplumu, siyasi partileri yok saymak devletin polisini, askerini kendi kolluğu olarak görme sonucunu doğurur. İşte bugün Türkiye tam da bununla karşı karşıyadır. Atatürk’ün tek adamdan alıp halka verdiği yetkileri bugün halktan alıp kendi partisine, onun genel başkanına layık görenler Türkiye’yi siyasi tarihte 100 yıl, dünya siyasi tarihinde 250 yıl geriye götürmüşlerdir”.

 

Bu haber 136 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU