• mih sol
  • mih sag

TARIM BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALACAK

TARIM BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALACAK
Tarım ve Orman Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 2019 yılı için 4 Bin 996 memur personel alımı ilanında bazı değişikliklere gidildiğini açıkladı.

Haber Merkezi

Tarım ve Orman Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 2019 yılı personel alım ilanı yayınlayarak 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru ve bin 150 Orman Mühendisi alacağını duyurmuştu. Ayrıca bakanlığın çeşitli birimlerinde görevlendirmek üzere kurum bin 146 mühendis, avukat biyolog, laborant, tekniker, büro personeli ve destek personeli alımı yapacağını açıkladı.

BAŞVURU KOŞULLARI DEĞİŞTİ

Bakanlığık yapmış olduğu açıklamasında 36 yaşından gün almamış olmak şartının değiştirildiğini duyurdu. Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için en az C sınıfı ehliyete sahip olmak şartına cinsiyeti erkek olmak şartı eklendi. Orman Mühendisi kadrosu için yaş şartının kaldırıldığı bildirildi. Orman Muhafaza Memuru Kadrosu için son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı kaldırıldı. KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu belirlenen pozisyon sayısının 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır maddesi eklendi.

BAŞVURU SÜRESİ

Tarım ve Orman Bakanlığı 4 bin 996 personel alım ilanına başvuru süreci Eylül ayı sonunda başlayacak olup Ekim ayının belli bir sürecine kadar devam edecek. Duyuruda, “29 Ağustos 2019 tarihli ve 30873 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan ve 29 Ağustos 2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüzün www.ogm.gov.tr adresinde yer alan Sözleşmeli Personel Alım İlanı, Sözleşmeli Personel (Orman Mühendisi) Alımı İlanı ve Sözleşmeli Personel (Orman Muhafaza Memuru) Alımı İlanında düzeltmeler yapılmıştır” denildi.

 

Bu haber 297 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU