• mih sol
  • mih sag

PÖH 500 KADIN POLİS ALACAK

PÖH 500 KADIN POLİS ALACAK
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre lise mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ve yeni eğitim yılı için kadın polis memuru ve komiser yardımcısı alımı yapılacak.

Haber Merkezi

Resmi Gazete'nin 31 Ağustos 2019 tarihli yayımına göre önemli kararlar alındı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gelmiş olan duyuruya göre kadın erkek komiser yardımcısı ve Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılacak. Yayımlanmış olan duyuruya göre ilan hakkında detaylar verilmedi ve ilerleyen dönemlerde ayrıltılı bilginin polis akademisi başkanlığı tarafından yayımlanacağı belirtildi. Polis Akademisi Başkanlığı tarfından gelmiş olan duyuruya göre 2019 ve 2020 yılı eğitim öğretim yılı için Lisans mezunları arasından kadın erkek komisyer yardımcısı alımı yapılacak. Alımlar PAEM (Polis Amirleri Eğitimi Merkezi’ne) yapılacak. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 200’ü kadın, bin 800’ü erkek olmak üzere toplam 2 bin (komiser yardımcısı adayı) öğrenci alımı yapılacak. Yayımlanacak olan ilana göre ön başvuru tarihleri ve başvuru kılavuzu KPSS sonuçları sonrası yayımlanacak. 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılmış olan Lisans KPSS sınavı sonucu sonrası ilgili duyuru (www.pa.edu.tr) adresinde ilan edilecek.

500 PÖH ALIMI

Yine Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre 25. Dönem POMEM kapsamda PÖH olarak yetiştirilmek üzere lise mezunu veya dengi okul mezunları arasından veya Ön Lisans ve Lisans meuznları arasından 500 kişilik kadro ile polis alımı yapılacak. Söz konusu 2019 PÖH alımı ilanına sadece kadın adaylar başvuru yapabilecek. Bu kapsamda en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın öğrencinin alımı yapılacaktır. 25. Dönem POMEM PÖH alımı için ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar daha sonra Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek.

Bu haber 202 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU