• mih sol
  • mih sag

OBEZİTE’YLE MÜCADELEYE BAŞLIYOR

OBEZİTE’YLE MÜCADELEYE BAŞLIYOR
Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Serkan Saka, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘Obezite ile mücadele’ kapsamında Obezite Merkezi’ni hizmete açıyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka bir açklama yaparak “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sağlık alanına ilişkin birçok reform ve yeniliğin bulunduğu eylem planlarında yer alan ‘Obeziteyle Mücadele’ kapsamında hastanemiz bünyesinde Obezite Merkezi açılması için çalışmalarımız tamamlanarak 2 Eylül Pazartesi günü itibariyle hizmete başlayacaktır” dedi. Saka açıklamasında şu bilgileri verdi: “Hastalığa değil sağlığa yatırım yapıyoruz anlayışıyla hastanemiz bünyesinde kurulan Obezite Merkezimiz 2 Eylül’de faaliyete geçiyor. Uzman ekibimiz kilo vermek isteyen hastalarımız için hizmet verecekler. Hastanemizde 2 Eylül’den itibaren hasta kabulüne başlayacak merkezde ilk olarak gelen hastalar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra merkezde hizmet veren uzman ekibimiz tarafından çalışmalara başlanıyor. Obezite Merkezimizde kilo kaybının sağlanması ve hasta motivasyonunun yanı sıra yaşam tarzı değişikliği hedefleniyor”.

“OBEZİTE ÖNLENEBİLİR”

Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka, “Gelişen teknoloji ile insanların beslenme alışkanlıkları da olumsuz yönde etkilenmektedir. Beslenme tarzındaki değişiklikler ve fiziksel hareket azlığı gibi birtakım olumsuz şartlar bir araya geldiğinde obezite riskinin arttığı görülmektedir” diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Obezite bebeklik döneminde, hatta anne karnında başlayan ve önlem alınmazsa bütün vücudumuzu saran bir hastalıktır. Organlarımızda fonksiyon bozukluklarına yol açar, damar yapımızı bozar, karaciğerimizi yağlandırır, kalp kaslarında hasar bırakır, böbreklerin düzenli çalışmasına engel olur. Obezite tedavi edilebilir ve önlenebilir bir hastalıktır. Obezite Merkezimizde sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenmenin alışkanlık hatta yaşamsal davranış haline getirilmesi amaçlanmış ve hizmetine sunulmuştur”.

 

Bu haber 201 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU