• mih sol
  • mih sag

ESKİ REKTÖR TANER HAYATINI KAYBETTİ

ESKİ REKTÖR TANER HAYATINI KAYBETTİ

7 Eylül günü 75. Yaş gününü eşi, kızı, CBÜ öğretim Üyesi eski Rektör Prof. Dr. Semra Öncü ile birlikte kutlayan Prof. Dr. Ahmet Tuna Taner, oldukça sağlıklı ve hayata sıkı sıkı sarılan bir yaşamı bulunuyordu. Celal Bayar Üniversitesi'nin daha çağdaş eğitim verilebilmesi için gecesini gündüzüne katan üniversite ile Manisa’yı birbirine kenetlemeye özen gösteren Prof. Dr. Taner, bizzat kendisinin başlattığı üniversitede fakülte yapılanmalara büyük hız kazandırdı. Evli ve bir kız çocuğu sahibi olan Taner’in ani ölümü Celal Bayar Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi camiasında büyük üzüntü yarattı.

 

 

REKTÖR ATAÇ ÜNİVERSİTE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç da üniversitenin resmi internet sitesinden Taner ailesine başsağlığı dilerken, “Üniversitemize 1994-2002 yılları arasında rektörlük yapmış olan Prof. Dr.Tunar Taner’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet,ailesi, yakınları ve üniversitemiz camiasına sabır ve başsağlığı dileriz” ifadelerinde bulundu. 

CENAZE İZMİR'DEN KALDIRILACAK

Taner’in cenazesi 17 Eylül Salı günü İzmir Urla Hacıyeniler camiinde kılınacak ikindi namazının ardından Zeytinalanı Kabristanlığında son yolculuğuna uğurlanacak. 1987-1992 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi Manisa İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı görevlerinde de bulunan Tuna Taner’in cenazesine çok sayıda öğretim üyesinin yanı sıra siyaset, iş dünyası ve spor camiasının katılması bekleniyor.

Bu haber 56 kez okundu
İLGİLİ Manşet HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU