• mih sol
  • mih sag

Öğrencilerin İngilizce Kısa Film Yarışması

Öğrencilerin İngilizce Kısa Film Yarışması
Manisa Gazi İlköğretim Okulu, Manisa ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

 

2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren 5. sınıflarda başlayan seçmeli dersler kapsamında uygulanan İngilizce derslerinde öğrencilerin kazanımlarını belirlemek, birlikte hareket ederek neleri başarabileceklerini öğrenmeleri açısından İngilizce Kısa Metrajlı Film Yarışması düzenlendi.
Yarışmaya 40 ekip katıldı. Ön elemeyle bu sayı 12’ye düştü. Öğrenciler 4-6 dakika aralığında kısa metrajlı filmler çekerek, usta oyunculara taş çıkardı. 12 eserin yarıştığı finalde "City in Chest" 1. olurken, 2. Magnesia ve 3. Gazi Monster oldu. Okulda yapılan galaya çok sayıda veli ve öğrenciler katıldı.
Bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Gazi İlköğretim Kurumu Müdürü Abdülkadir Topçu, öğrencilerin özveriyle kısa metrajlı film çektiğini ifade ederek, “Yarışmaya 40 ekip katıldı. Çalışmaların aynı anda değerlendirilmesinin çok zor olacağı düşüncesiyle İngilizce öğretmenlerimizin katılımıyla bir ön eleme yapıldı ve finale kalan 12 eser belirlendi. Yarışmaya katılan bütün öğrencileri tebrik ediyorum. Onlarla her zaman gurur duyuyoruz” diye konuştu.
Konuşmanın ardından ilk üçe girenlere Oscar heykeli verildi.  1. film olan "City in Chest" ekibine AFSEM Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ahmet Nuri Aydın, 2. olan Magnesia filmini Okul Müdürü Abdülkadir Topçu ve 3. olan Gazi Monster filmine ödülüne ise Okul Aile Birliği Başkanı Ülkü Adlı verdi.

Bu haber 19295 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU