• mih sol
  • mih sag

Mucize profesör!..

15.07.2014 15:54 Yorum ekle Sayfayı yazdır
Mucize profesör!..
Prof Dr Tayfun Özçakır, CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı'na getirildi.

 

 

 

 Celal Bayar Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi Müdürü olan Prof Dr Tayfun Özçakır'ın bilim dünyasındaki başarıları ödüllendiriliyor. Son olarak CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı'na getirilen Prof. Dr. Tayfun Özçakır'ın tüp bebek ve infertilite'de uluslararası alanda kabul görmüş pek çok makalesi bulunuyor.
 
AİLELER ÇOCUKLARINA ONUN İSMİNİ VERİYOR

 Yıllardır kısırlık ve tüp bebek üzerine çalışmalarda bulunan Prof Dr Tayfun Özçakır adeta mucize yaratan tedavileriyle sık sık gündeme geliyor.  Aileler, imkansız denilecek durumlarda bile kendilerini çocuk sahibi yapan doktorun ismini doğan bebeklerine koyuyorlar.

BAŞARILARI ULUSLARARASI ALANDA SES GETİRİYOR


 Alanındaki çalışmaları 15 senedir başarılı bir şekilde sürdüren Prof Dr Tayfun Özçakır, Manisa'da ilk tüp bebek merkezini özel bir hastanenin çatısı altında kurmasının yanı sıra, imkansız denilen durumlarda bile başarıya ulaşmasıyla ünlü.  Yurtdışında Amerika ve Almanya'da tüp bebek merkezlerinde çalışmalarda bulunan prof Dr Tayfun Özçakır, 2002 yılından bu yana Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde çalışmalarını yürütüyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıllarda Manisa'ya ilk tüp bebek merkezini kuran Özçakır, böylece Manisa'nın ilk tüp bebeğine imzasını atmış oldu.  Son olarak Celal Bayar Üniversitesi'nin Tüp Bebek Merkezi'ni etkin hale getirdi.  CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Müdürü olarak halen çalışmalarına devam eden Özçakır, üniversiteye merkezin açılmasında önemli bir rol oynadı.
 
KADIN DOĞUMDA DENEYİMLİ KADRO

 CBÜ Kadın Doğum servisinin çok ciddi atılımlarla özel bir servis haline geldiğini ifade eden Prof Dr Özçakır,  32 yataklı olan Kadın doğum servisinde deneyimli hocalardan oluşan 10 öğretim üyesi, 7 asistan başta olmak üzere oldukça geniş ve deneyimli bir kadro ile çalıştıklarını söyledi.  Hergün 150-200 hastaya ayakta poliklinik hizmeti verildiğinin altını çizen Özçakır, "Hastanemiz bugün halkın hertürlü gereksinimi karşılayabilecek ve diğer şehirlerle yarışabilecek bir seviyede. Bu Manisa için büyük bir şans" diye konuştu.
 
CBÜ TEKNOLOJİK OLARAK İLERİ SEVİYEDE

 Prof Dr Tayfun Özçakır, "Tüp bebek yöntemi dünyada 1978 yılında bulundu. 1987 yılında ise Türkiye'ye geldi. Ancak Manisa'ya çok geç geldi. Yine de hala pek çok şehirde tüp bebek merkezi bulunmuyor. Tüp Bebek Merkezimizde İNFİ tekniği ile daha kaliteli spremlerin tespiti yapılıp, uygulama sırasında bu kaliteli spermleri kullanabiliyoruz. Ayrıca kadın doğum ameliyatlarında laproskopik cerrahinin tüm imkanlarından faydalanıyoruz. Riskli gebeliklerin ön görülmesinde ve sağlığa ulaşmasında önemli başarılara imza attık" açıklamasında bulundu.

KISIRLIK UTANILACAK BİR DURUM DEĞİL


 Kısırlık sorununun günümüz şartlarında daha kolay çözüme kavuştuğunun altını çizen  Özçakır, "Toplumumuzda hala kısırlığı bir eksiklik olarak görüp bundan utanan kişiler bulunuyor. Üreme teknikleri sayesinde birçok zorluk aşılarak çiftlerin çocuk sahibi olması mümkün. Toplumumuz bu konuda eski yıllara oranla daha bilinçlenmiş olsa da, profesyonel yardım almaktan çekinceler olabiliyor" dedi.

(Röportaj: Berna MEMİŞ)

 

 

 

 

 

 

Bu haber 22094 kez okundu
İLGİLİ Manisa HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLARIMIZ
ANKETİMİZE KATILIN
SON DAKİKA
PUAN DURUMU